UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄС запустили портал з пошуку роботи для українців

Пілотний проект  буде реалізований через портал, який містить понад 3 мільйони вакансій і 4000 роботодавців.

Комісія Європейського Союзу запустила пілотний онлайн-інструмент для громадян України для пошуку роботи та формування кадрового резерву ЄС - EU Talent Pilot Initiative. Про це повідомляє SchengenVisaInfo.com.

EU Talent Pilot Initiative покликаний допомогти українцям, які рятуються від війни, знайти роботу в країнах Європейського Союзу. 

«EU Talent Pool Pilot – це онлайн-інструмент пошуку роботи для людей, які рятуються від війни в Україні та шукають роботу в ЄС. Це допоможе визначити та зіставити їх навички й полегшить їх взаємодію з роботодавцями ЄС», – йдеться в заяві Комісії.

Комісія розраховує, що завдяки такому інструменту, відбуватиметься швидка та ефективна інтеграція громадян України в ринок праці ЄС.

Пілотний проект  буде реалізований через портал EURES, який містить понад 3 мільйони вакансій і 4000 роботодавців.

Завантажувати свої резюме на портал EURES здобувачі зможуть одразу після реєстрації .

При реєстрації в інструменті пошуку роботи громадяни України повинні будуть поставити галочку, що передбачає їх статус одержувачів тимчасового захисту в одній з держав-членів ЄС. Крім того, вони повинні будуть поставити позначку, що вказує країну, в якій вони отримали захист.

У ході цього процесу кожен зможе звенутися за допомогою до консультантів EURES, які представлятимуть країни, що беруть участь в пілотному проекті.

Читайте також: Найбільше українських біженців перебувають в Чехії, Польщі та країнах Балтії

Після завершення реєстрації профілі кандидатів будуть доступні роботодавцям, національним державним службам зайнятості та приватним агентствам зайнятості по всьому ЄС. Також, здобувачі зможуть переглядати доступні вакансії.

Скористатися пілотним проектом Talen Pool можуть всі українські претенденти, які користуються тимчасовим захистом або адекватним захистом відповідно до національних законодавств тих країн, в яких вони зареєстровані, та де отримали право працювати в державі-члені ЄС.

«Особи, які шукають роботу, – це особи, яким надано тимчасовий захист відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий захист або адекватний захист відповідно до національного законодавства, що надає їм право на роботу», – підкреслили в Єврокомісії.

Оскільки участь держав-членів у кадровому резерві ЄС є добровільною, комісія не надала список держав-членів, що беруть участь, а запропонувала всім ознайомитися з картою на веб-сайті пілота.

Читайте також: Понад півмільйона дітей з України розпочали навчання за кордоном – омбудсмен

Нагадаємо, Європейська комісія продовжить ще на один рік правила прийому і надання захисту українським біженцям. Правила будуть продовжені принаймні до березня 2024 року.

Директива тимчасового захисту надає українцям, змушеним покинути країну через російську військову агресію, низку прав, зокрема, на роботу, освіту, медичну допомогу.

За даними опитування українських біженців, яке провело ООН, лише 13% опитаних планують протягом наступних трьох місяців повернутися в Україну. Не планують повертатися в найближчі три місяці 44% опитаних, 43% ще не визначились. З останньої категорії - 79% українців планують залишитися в країні перебування. За даними ООН, 87 % українських біженців – це жінки та діти.