UA / RU
Підтримати ZN.ua

В яких країнах світу купують українські облігації: названо трійку країн, де найбільше інвесторів

Державні облігації є другим за розміром джерелом фінансування держбюджету з початку війни.

Українські державні облігації купують у 25 країнах світу, підрахували у Міністерстві фінансів України. Найбільша кількість інвесторів в нашу економіку перебувають у Японії, Німеччині та США.

Читайте також: Оборонні технології в Україні — позиція венчурних інвесторів

«З початком повномасштабної війни рф проти України багато іноземних громадян висловили бажання підтримати нашу країну. З вересня 2023 року ринок ОВДП для іноземців-фізичних осіб став доступним віддалено», - повідомили у Мінфіні.

Читайте також: Група інвесторів вимагатиме від України поновити виплати відсотків за держборгом – WSJ

З 2022 року до держбюджету вже залучили понад 1 трлн грн через випуск ОВДП. Державні облігації є другим за розміром джерелом фінансування держбюджету за цей період.

ICU

Раніше ми писали про те, що більшу частину державного та гарантованого державою боргу України становлять позики, отримані від міжнародних фінансових установ та урядів інших країн. Завдяки допомозі міжнародних інституцій вартість обслуговування боргу, який накопичили за попередні роки, знижується, а терміни повернення коштів - зростають. Зокрема, з 2022 року до 31 березня 2024 року вартість обслуговування державного та гарантованого державою боргу знизилася майже в 1,4 раза – з 7,79% до 5,57%, а терміни погашення зросли в 1,6 рази – з 6,27 років до 10,04 років.

Нагадаємо, потреби уряду у фінансуванні на 2024 рік становлять 2,2 трлн грн. З цих коштів 1,6 трлн грн мало б піти на фінансування дефіциту держбюджету, а 0,6 трлн грн – на погашення державного боргу. Для повного фінансування потреб уряд планує залучити позики та гранти, з яких 24% - складатимуть внутрішні позики.