UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ISW оцінили можливості Росії продовжувати обстріли енергосистеми України

Востаннє російські війська застосували «Калібри» під час дев'ятої масштабної серії ракетних ударів по українській інфраструктурі 16 грудня.

Попри бравурні заяви Міністерства оборони Росії, що ракети морського базування «Калібр» ніколи не вичерпаються, РФ виявилася нездатною мобілізувати промисловість для підтримки військових зусиль проти України. Про це йдеться в звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Читайте також: Міністр енергетики розповів, що залишилося від альтернативної енергетики України внаслідок російських ударів

"Востаннє російські війська застосували ракети морського базування «Калібр» в Україні під час дев'ятої масштабної серії ракетних ударів по українській інфраструктурі 16 грудня. Незважаючи на те, що запас тактичних ракет російських військових менш витрачений, ракети С-300 і 3М-55 «Онікс» є менш точними системами, ніж російські стратегічні ракети, тому, ймовірно, російські війська не використовували ці системи широко для масштабних ракетних ударів по критичних українських інфраструктура", - йдеться в звіті.

ISW зазначає, що від початку вторгнення 24 лютого Росія виробила набагато менше стратегічних ракет у порівннянні з довоєнними запасами. Це означає, що держава-агресор не мобілізувала свою військову промисловість.

Читайте також: ППО 31 грудня змогла вберегти енергосистему України від серйозних ушкоджень – міністр 

"Країна, як правило, збільшує виробництво ракет й інших систем зброї та боєприпасів перед тим, як розпочати велику війну, і, як правило, переводить свою військову промисловість на воєнний стан після початку бойових дій. Росія не зробила ні одного, ні другого", - зазначили фахівці.

В Інституті вивчення війни пояснили, що неспроможність диктатора Володимира Путіна мобілізувати промисловість для підтримки військових зусиль проти України є наслідком побоювань, що подальші економічні зриви викличуть ще більше внутрішнє невдоволення у РФ.

"Нинішній рівень виснаження російських військових стратегічних ракетних систем може обмежити частоту та масштаби проведення майбутніх масованих ракетних ударів по Україні. Однак окупанти все ще продовжитимуть масштабну кампанію обстрілів, загрожуючи цивільному населенню та критично важливій інфраструктурі", - додали аналітики.

Вимкнено Запорізьку АЕС. Ракетних ударів завдано по об'єктах енергетики Харківщини, Дніпропетровщини і Полтавщини. Це лише початок. Попереду найважча зима з дефіцитом ресурсів, руйнуваннями та вибухами. Аналіз успішності цієї немудрої військової стратегії росіян у матеріалі Ігоря Маскалевича - "Руйнування об'єктів української енергетики. Так переможуть?".