UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Дніпрі знайдено хімікати, заборонені 60 років тому

Про перевищення вмісту нітратів, фосфатів і пестицидів у водоймах свідчать дані державного, міжнародного та громадського моніторингу.

Відповідно до результатів скрінінгу басейну Дніпра, проведеного Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, у воді присутні отрутохімікати сільгосппризначення, зокрема ті, що були заборонені ще у 60-х роках ХХ століття. Одна із речовин (карбендазим) була присутня майже в кожному другому зразку води. По іншій (атразину), що належить до пріоритетних речовин для моніторингу забруднення води в ЄС, зафіксоване перевищення безпечного рівня. Про це в своєму тексті для ZN.UA пишет Анна Даниляк. 

Специфіка використання води у сільському господарстві ускладнює підрахунок реального обсягу забруднення. Частина агрохімікатів змивається з полів у водойми з поверхневим чи підземним стоком води. У такому разі немає умовної труби, як на заводі, де можна було б в одному місці виміряти, скільки забруднення витекло з аграрного господарства. Адже забруднення розсіяне на великій території поля, що ускладнює виміри. Проте відсутність вимірювання не означає, що забруднення немає. Про перевищення вмісту нітратів, фосфатів і пестицидів у водоймах свідчать дані державного, міжнародного та громадського моніторингу.

Читайте також: Вода на Марсі могла піти в кору планети

Детальніше читайте в тексті Анни Даниляк, експертки з екологізації тваринництва ГО «Екодія» – «Дніпро, могутній і брудний».