UA / RU
Підтримати ZN.ua

В березні Україна переорієнтувала експорт цукру – Африка купила 20%

Новий напрямок продажів – пошуки уникнення штучного скорочення експортування

З перших чисел березня, українські цукровиробники почали активно продавати свою продукцію на африканському континенті. Цей альтернативний напрямок з'явився після активного лобіювання заборони продажу українського цукру в Польщі та інших країнах Європи. Наразі три африканські країни є лідерами з придбання українського цукру – Камерун, Лівія та Гвінея, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства. В загальному обсязі експортних поставок цукру України – це 20%.

Читайте також: Шлюзи аграрних європротестів відкриті: на черзі цукор, птиця, ягоди...

«Було поставлено майже 8 тис тонн продукту», – уточнив обсяги поставок перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Внутрішній український ринок в цілому є стабільним, а для потреб українців цукру є в достатній кількості. Частина виготовленого цукру яка є лишком від внутрішнього споживання продається іншим країнам, зокрема для споживачів африканського континенту.

Виготовленого за 2023 рік та з початку 2024 року цукру, на постачання якого деякі країни вимагали ембарго, має вистачити для внутрішнього ринку. Також запасів цукру достатньо, щоб задовольнити потреби у солодкому жителів інших країн. За підрахунками спеціалістів Міністерства аграрної політики та продовольства України, оптова вартість кілограма цукру складає від 23 до 24 гривень в середньому.

Для внутрішніх потреб українців щорічно потрібно до 1 млн тонн цукру. Згідно з Меморандумом про взаєморозуміння, граничний обсяг експорту цукру виробниками у 2023/2024 маркетинговому році становить до 650 тис. тонн. Відповідний Меморандум міністерства з Національною асоціацією цукровиків України «Укрцукор» регулює обсяги експорту, що є маркером для виконання угод з Євросоюзом та іншими країнами, щодо обсягів експорту продуктів.