До Антимонопольного комітету (АМКУ) направлено чергову заяву щодо знищення конкуренції в дорожній галузі державним Укравтодором. Розслідування проти Укравтодору пропонується почати за статтею 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції". Про це йдеться у зверненні засновників "Ліги антитрасту" з ГО "Рада захисту конкуренції та споживачів" до АМКУ.
Зазначається, що Державне агентство автомобільних доріг України публічно декларує плани по усуненню з ринку багатьох компаній. Для цього Укравтодор використовує дискримінаційні вимоги до одних підрядників, скасовує тендери, які виграють не фаворити. Також Держагенство рекламує на своїх сторінках кілька компаній з Національної асоціації дорожників України, що є сигналом для учасників ринку про підтримку владою обраних підрядників.
"Ми вважаємо, що АМКУ безумовно має зайнятись діяльністю Укравтодору, що формує державну політику на ринку, у який лише цього року збираються вкласти рекордну суму в історії України – понад 100 млрд. грн., - каже засновниця "Ліги антитрасту" Агія Загребельська (держуповноважена АМКУ в 2015-2019 роках). - Антимонопольний комітет і раніше починав такі розслідування проти інших органів влади, наприклад, Мінюсту, Державіаслужби, Міністерства інфраструктури чи Фонду державного майна".
Фаворитами Укравтодору в останні роки є наступні фірми, що за даними державного порталу "Spending" з 2018 року по травень 2020 отримали найбільше коштів по оплаченим контрактам: ТОВ "Автомагістраль-Південь" (12,06 млрд грн), ТОВ "Онур конструкціон інтернешнл" (4,49 млрд рн), ТОВ "Росдорстрой" (3,91 млрд грн), ТОВ "СУНП "Автострада" (2,62 млрд грн), ТОВ "Техно-Буд-Центр" та ТОВ "ПБС" (по 2,50 млрд грн).
Ці ж компанії виграли найбільше тендерів в системі Укравтодору у цей період (не по всім виграним контрактам ще проведена оплата та виконані роботи): ТОВ "Автомагістраль-Південь" (19,67 млрд грн), ТОВ "Онур конструкціон інтернешнл" (9,30 млрд рн), ТОВ "Росдорстрой" (8,40 млрд грн), ТОВ "Техно-Буд-Центр" (7,36 млрд грн), ТОВ "ПБС" (5,53 млрд грн), ТОВ "СУНП "Автострада" (4,61 млрд грн).