UA / RU
Підтримати ZN.ua

Урядове розпорядження з розвитку авіабудування не витримує критики — експерт

Кабмін планує роками вносити зміни в свої ж постанови, що вимагає всього декількох годин.

Розпорядження зі скромною назвою - "Деякі питання вітчизняного авіабудування", що готувалося Мінекономрозвитку черепашачими темпами і вийшло через майже півтора року після визначеного урядом терміну, на жаль, не презентувало нам якоїсь подібності програми, а всього лише окреслило "куцу" стратегію з планом заходів, який складається аж з сімнадцяти пунктів, як плагіату "нарізаних" з державних програм, що хронічно не виконувалися раніше, концепцій та стратегій, а також проектів урядових розпоряджень і постанов, що так і не побачили світ з різних причин.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. На його думку, "у деяких людей некрологи бувають веселіше, ніж ця стратегія".

"Цілих два роки уряд планує вносити зміни у власну постанову, що визначає перелік суб'єктів господарювання, які можуть бути передані в концесію для розширення участі авіабудівних підприємств у проектах державно-приватного партнерства. Ну а як же, вибирати треба з 33 держпідприємств! Сізіфова праця! При цьому велика частина цих підприємств уже давно на грані існування, і термін не те що в два роки, а місяць або навіть тиждень можуть привести до летального результату. У даному випадку слово "летальний" не має нічого спільного зі словом "літати". При всіх існуючих в Кабінеті міністрів бюрократичних процедурах подібний документ може побачити світло протягом декількох годин, - зазначає експерт. - Ще рік уряд планує внести зміни в Закон "Про контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання"".

Детальніше про занепад українського авіабудування читайте в матеріалі Дмитра Менделєєва "Як вивести зі штопору український авіапром" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".