UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін вирішив тимчасово передати "Магістральні газопроводи" "Нафтогазу"

Уряд уточнив умови відділення ГТС.

Кабінет міністрів уточнив умови відділення газотранспортної системи (ГТС) від НАК "Нафтогаз України" по моделі ownership unbundling (OU-модель). Це закріплено постановою уряду від 5 червня №485, яка вносить зміни в постанову Кабміну від 1 липня 2016 року №496 про затвердження плану реструктуризації "Нафтогазу" з метою відділення ГТС.

При цьому уряд визначив, що після включення структури з управління оператором ГТС в "Нафтогаз" вона в обов'язковому порядку повинна бути виведена не пізніше 1 січня 2020 року. Тобто закінчення строку чинного контракту на транзит газу між "Нафтогазом" і ВАТ "Газпром".

Таким чином, новий контракт на транзит газу з "Газпромом", як очікується, укладе вже нова структура, що управляє української ГТС.

Постанова уряду 2016 року передбачає створення ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МДУ), 100% акцій якого перебуває в держвласності, а право корпоративного управління має Міненерговугілля.

Передбачалося також, що "МГУ" до кінця 2019 року буде входити до складу "Нафтогазу" і займатися організаційними питаннями підготовки до подальшого виділення ГТС, а після – отримає право управління активами ГТС.

Раніше наглядову раду НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Магістральні газопроводи України" погодили і підписали меморандум про взаєморозуміння щодо відокремлення оператора ГТС (анбандлинга).

В даний час філія АТ "Укртрансгаз" – "Оператор ГТС України" ("ОГТСУ") - виконує функції з технічної експлуатації ГТС. У червні планується відпрацювати формат роботи майбутнього незалежного "ОГТСУ". З 1 липня розпочнеться процес формування окремої юрособи - зареєстрованого в січні 2019 року ТОВ "ОГТСУ", на 100% належить "Уктрансгазу". Передбачається, що він завершиться до кінця 2019 року. В ході цього процесу в суспільство будуть переведені всі співробітники, які забезпечують транспортування природного газу, а також укладено договір про технічне обслуговування (SLA) між "Укртрансгазом" і "ОГТСУ".

"Нафтогаз" планував передати "МГУ" сформоване ТОВ "ОГТСУ", яке отримало всі необхідні для здійснення діяльності дозволи. Таким чином, процес анбандлинга буде завершено. Підземні сховища газу "Нафтогаз" планував виділити в окрему структуру, що не підкоряється "МГУ".