У разі невстановлення будинкових лічильників тепла та води людям мають відшкодувати сплачені внески. Відповідний порядок затвердив Кабінет міністрів, повідомляє пресслужба Мінрегіону.
"Уряд затвердив порядок відшкодування власникам будівель внесків за встановлення будинкових лічильників тепла та води у разі, якщо оператор зовнішніх мереж їх не встановив. Прийняття проєкту постанови дозволить визначити чіткі умови та механізм такого відшкодування. Кошти, сплачені на оснащення будівлі лічильниками у вигляді внесків, якщо відповідні вузли комерційного обліку не були встановлені, будуть повернуті споживачам", – зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.
Постанова була ухвалена на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг".
Відтак Порядком передбачається, що протягом одного місяця з дня набрання чинності цієї постанови, суб’єкт господарювання, який отримував від споживачів внески за встановлення лічильників тепла та води, але не встановив їх, повинен відшкодувати ці кошти. Відповідне повідомлення має бути надіслане власнику (співвласникам) будівлі письмово або розміщено у рахунках за комунальні послуги.
За інформацією Держенергоефективності, станом на 20 листопада 2021 року в Україні житлові будівлі оснащено лічильниками:
- теплової енергії – 83,2%;
- гарячого водопостачання – 17,7%;
- питної води – 79%.
Зазначимо, згідно з Законом України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", оператор зовнішніх інженерних мереж зобов’язаний до 1 серпня 2022 року забезпечити 100% облік тепла та води у житлових будівлях.
Нагадаємо, у платіжках киян за квітень 2020 року з'явився окремий рядок з оплатами за обслуговування загальнобудинкових лічильників тепла і гарячої води. Оплата цієї послуги здійснювалася поквартально, а за обслуговування лічильників нараховувалося в середньому 30 гривень за 3 місяці.
При цьому, вартість послуги виключили з тарифу на опалення і гарячу воду, згідно із законом "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". Тариф залежав від типу лічильника і планових витрат на його обслуговування, яке включає огляд, опломбування, періодичну повірку і ремонт.
У грудні 2021 року кияни отримають нові платіжки, де замість внесків на обслуговування буде окремий рядок - абонентське обслуговування та функціонування систем опалення та гарячого водопостачання. Тепер плата за абонентське обслуговування та функціонування систем опалення та гарячого водопостачання відбуватиметься щомісяця. І становитиме все ті ж 30 гривень.
Тобто, за квартал кияни платитимуть утричі більше.
Як виглядала платіжка киян до грудня.
Як платіжка киян виглядатиме з грудня: