UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд Швеції відкриє торговий офіс у Києві та запровадить кредитні гарантії для шведських експортерів

На початках до України експортуватимуть товари, які можна класифікувати як соціально важливу допомогу.

Уряд Швеції вирішив відкрити офіс торгового секретаря в Києві та ухвалив постанову про спеціальні експортні кредитні гарантії для України, повідомляє Експортно-кредитна рада (EKN). Компанії-експортери можуть подати заявки на гарантії експортного кредиту в EKN вже з 1 квітня 2024 року, заявки розглядатимуть в порядку їх надходження.

Читайте також: Спікер парламенту Угорщини підписав протокол про ратифікацію вступу Швеції до НАТО

«Завдяки експортним кредитним гарантіям і створенню нового торгового офісу в Києві шведським компаніям буде легше інвестувати в Україну. Це також конкретний приклад того, як уряд працює над посиленням синергії між допомогою, торгівлею та просуванням бізнесу. Це великий і важливий крок для того, щоб Швеція могла зробити найкращий внесок у сприяння торгівлі та інвестиціям у розвиток України», - каже міністр допомоги та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форсселл.

Читайте також: У Швеції та Польщі прокоментували заяви Макрона про відправку військових НАТО на територію України

На сайті МЗС Швеції уточнили, що в проєкті бюджету на 2024 рік уряд заклав 333 млн шведських крон (32,1 млн доларів за чинним курсом) на спеціальні експортні кредитні гарантії для України. Гарантії, якими займатиметься EKN, видаватимуть у 2024 році для експорту товарів, які можна класифікувати як допомогу. Спеціальні експортні кредитні гарантії дозволяють шведським компаніям легше та менш ризиковано інвестувати в Україну, що покращує можливості експорту соціально важливих товарів.

Раніше ми повідомляли про те, що Міністерство фінансів України схвалило Довгостроковий національний стратегічний план цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Держмитслужби – керівний документ з впровадження та розвитку митних інформаційних систем на наступні роки. Реалізація плану дозволить українській митниці ефективно боротися з корупцією та шахрайством.

А у лютому через блокування кордонів, перш за все з Польщею, митниця України не виконала план на 7%. Однак податкова перевиконала план і скорегувала внутрішні надходження до держбюджету.

Також ZN.UA писало про те, що порахувати кількість написаних статей про Бюро економічної безпеки не так уже й просто. Починали з того, яким саме має бути цей орган правосуддя, — точно не копією податкової міліції, а органом досудового розслідування з аналітичною складовою, що нарешті покладе край фінансовим злочинам. Згодом, після запуску БЕБ, описували, як його необхідно перезавантажити. Здавалося б, місія (не)здійсненна, але проблиски надії ще були. Олександр Леменов у статті «Бюро економічної безпеки знов перезавантажують, і це черговий провал» розбирався в тому, наскільки якісними є спроби владних «еліт» перезавантажити орган, та які альтернативи цьому досі існують.