У Мінсоцполітики підготували проект постанови Кабміну про порядок виплати підприємцям і найманим працівникам в "червоних" зонах "карантинних" 8 тис грн. Проект постанови опублікували на сайті Федерації профспілок України.
Відзначається, що кошти в розмірі 2,9 млрд грн, отримані в спецфонд держбюджету, в 2021 році спрямовуються Мінсоцполітики для виплат державної допомоги. При цьому головним розпорядником коштів є Мінсоцполітики.
Згідно з порядком, Пенсійний фонд направляє Мінсоцполітики заявки на перерахування коштів для виплати допомоги застрахованим особам у міру надходження списків від Мінціфри, але не рідше одного разу на тиждень.
Кошти можуть отримати в регіоні, де діють додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи ( "червона" зона).
Заявки слід подавати протягом 30 днів з дня введення на території додаткових заходів.
При цьому, за 8 тис грн держдопомоги отримають тільки ті ФОПи і наймані працівники підприємств, основний вид економічної діяльності яких входить до Переліку основних видів економічної діяльності, щодо яких здійснюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи.
Цей перелік ще повинен затвердити Кабмін.
Згідно з проектом постанови, заявки формуються і подаються через портал "Дія", в тому числі з використанням мобільного додатка.
У заяві зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, адреса реєстрації місця проживання заявника, номер банківського рахунку заявника для виплати допомоги - за стандартом IBAN.
В порядку також визначені категорії, не підпадають під дію програми.
Зокрема, це ті, чий основний вид діяльності не входить до переліку Кабміну. Також повинні бути сплачені всі податки за останній квартал.
А для найманих працівників встановлено, що середня зарплата не повинна перевищувати 30 тис грн на місяць.
Прем'єр доручив Мінекономіки спільно з Мінфіном, Мінсоцполітики, Мінрегіоном, із залученням органів місцевого самоврядування розробити алгоритм відшкодування втрат людям, які були змушені припинити свою діяльність через введення нових обмежень.
Відзначимо, кількість підприємців юросіб в 2020 році скоротилася на 20% в порівнянні з 2019-м роком. У фізичних осіб-підприємців (ФОП) динаміка дещо інша. У 2020 році почали свою роботу понад 247 500 ФОПів. Це майже на 5% менше, ніж в 2019-му, коли їх відкрилося близько 261 700. У минулому році закрилося ФОПів на 16% більше, ніж в 2019-му - 232 тисячі проти 199 800.