26 березня Кабінет міністрів своєю постановою обмежив ціну на так зване «преміальне пальне». Про це повідомив прем'єр міністр Денис Шмигаль.
«Сьогодні Уряд зробив ще один крок для стабілізації паливного ринку. Прийнято постанову, яка регламентує, що ціна на так зване «преміальне пальне» не може більш ніж на 5% перевищувати ціни звичайного пального. Таким чином ми нівелюємо можливість для деяких АЗС ставити необґрунтовано високі ціни», - зазначив глава уряду.
При цьому він наголосив, що встановлена Кабміном формула ціноутворення на преміальне пальне дозволяє паливним компаніям отримувати справедливу маржу, а значить продовжувати працювати.
Шмигаль також нагадав, що раніше Уряд і Парламент зробили низку кроків, аби стабілізувати ціни на бензин і наситити ринок достатньою кількістю пального.
«Вже зараз можемо з впевненістю сказати, що ті рішення дали свій результат. Ціни знизились на 5-10 гривень, а пальне знову з’явилося на багатьох АЗС. Із Європи до України поїхали тисячі тонн пального», - наголосив він.
Нагадаємо, напередодні вторгнення Росії в Україну - з 7 лютого, Білорусь почала блокувати перевезення залізничним транспортом нафтопродуктів, завантажених на станціях «Литовських залізниць». Після цього українські АЗС були змушені перейти на білоруське пальне.
У середині березня прем'єр-міністр повідомив, що Україна налагоджує нові логістичні ланцюжки постачання бензину та дизелю та веде перемовини з найбільшими світовими компаніями.
Тоді ж Кабмін погодив скасування податку на додану вартість та акцизу на пальне, а за кілька днів Верховна Рада ухвалила необхідний законопроект.
19 березня стало відомо, що Україна імпортувала першу тисячу тонн пального з Європи на заміщення поставок з Білорусі.
19 березня АЗС масово знили ціни на пальне. Середня ціна А-92 знизилася на 7,86 грн/л, до 33,69 грн/л, А-95 – на 7,84 грн/л, до 34,42 грн/л, а ціна дизпалива - до 37,17 грн/л (-5,85 грн./л).