UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд обіцяє двократний ріст тваринництва, що негативно впливає на якість води, при цьому скорочує її моніторинг

«Екологи б'ють на сполох, адже державі загалом, та профільному міністерству зокрема, не дуже цікаво, як ріст тваринництва вплине на якість життя людей», — кажуть в ГО «Екодія». 

Український уряд обіцяє двократний ріст тваринництва, ігноруючи, що з нашим рівнем розвитку технологій та регулювання в цій сфері це загрожує значним погіршенням якості води, пише фахівчиня відділу екологізації промисловості громадської організації «Екодія» Марія Дячук у статті «Тваринники планують нарощувати виробництво за рахунок довкілля, а уряд їх прикриває».  

Водночас моніторинг підземних вод не збільшується (як тваринництво), а навпаки йде на спад. 

За даними Національної доповіді про якість питної води за 2021 рік, кількість обстежень шахтних колодязів (це найвищий рівень ґрунтових вод, які найбільше потерпають від впливу господарської діяльності) знизилась після 2019 року майже удвічі, і далі з року в рік поступово продовжує зменшуватися. 

Читайте також: США вперше доставили на Землю зразки астероїда

Крім цього, за даними «Екодії», моніторинг якості підземних вод, який має проводити Держгеонадра, повністю зупинився.

Згідно з власним громадським моніторингом «Екодії», у 44% перевірених криницях перевищено вміст нітратів. 

Нещодавно працівники свиноферми на Полтавщині вивезли тонни гноївки на непідготовану земельну ділянку. Ця гноївка змилася з дощами до річки Псел і на городи місцевих мешканців. Біля річки, куди стікала уся гноївка, зафіксували найбільшу концентрацію нітратів. Три з чотирьох проб мали перевищений вміст нітратів: 64, 141 та 203 мг/л, а четверта проба мала 45 мг/л що впритул наближається до верхньої допустимої норми в 50 мг/л. 

«Таких історій доволі багато і частіше вони закінчуються на користь підприємств-забруднювачів, а здоров’я людей і стан довкілля стають жертвами їх впливу», — резюмує Дячук.