«Наявність такої вимоги справедлива, оскільки відповідає правилам Євросоюзу з стандартизації», - зазначив він.
За його інформацією, отримати EIC-код нескладно, адже в ЄС відсутні бюрократичні процедури.
Щоб отримати EIC-код, у потенційних учасників аукціону був щонайменше цілий рік з моменту вступу України до Енергоспільноти. Як припустив С.Зеленецький, компанії, що подали заявки на аукціон але не надали EIC-код, або не знали правил гри, або халатно поставилися до цієї вимоги.
Нагадаємо, що код EIC дозволяє ідентифікувати постачальника електроенергії в єдиній європейській електронній системі. Він присвоюється Асоціацією європейських операторів систем електропередач (ENTSO-E) і обов'язковий для усіх суб'єктів європейського ринку електроенергії. EIC-код є індивідуальним «паспортом» експортера до європейської енергосистеми.
НЕК «Укренерго» виставила на річний аукціон з експорту електроенергії в 2012 році доступ до пропускної спроможності перетину України потужністю 5,48 тис. МВт.
На 14 грудня НЕК «Укренерго» заплановано аукціон з реалізації права доступу до пропускної спроможності перетину для експорту електроенергії України в 2012 р. Загальною потужністю 5,48 тис. МВт. Оголошення про річний аукціоні було розміщено на сайті компанії 7 грудня. Тоді ж було опубліковано і роз'яснення НЕК для учасників щорічного аукціону, де йдеться про обов'язкове надання документів про наявність EIC UPIN, без якого експорт електроенергії в Європі є неможливим.
Заявки потенційних учасників приймалися до 13 грудня включно. Там же було опубліковано роз'яснення НЕК.
За даними «Укренерго», в аукціоні не змогла взяти участь Білоцерківська ТЕЦ, оскільки не надала EIC-код.