UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Укртрансгаз" відкриває митний склад для іноземних і вітчизняних трейдерів

Створення складу дозволяє компаніям зберігати газ на території України протягом 1095 днів.

"Укртрансгаз" на базі 10 газосховищ відкриває митний склад, що дозволить трейдерам більше 1000 днів зберігати газ в підземних сховищах газу без розмитнення, повідомляє прес-служба компанії.

"Після року спільної роботи представників "Укртрансгазу", НАК "Нафтогаз України", Міністерства фінансів та Енергетичної митниці ДФС 1 червня 2017 року наказом №45 дано дозвіл "Укртрансгазу" на відкриття та експлуатацію митного складу на базі українських ПСГ", - сказано в повідомленні.

У компанії нагадали, що раніше митне оформлення природного газу можна було проводити тільки в митному режимі "транзит". Також положеннями Митного кодексу України встановлені строки транзитних перевезень трубопровідним транспортом - 31 доба. Такі умови не були економічно прийнятними для більшості іноземних газових трейдерів, відзначають в "Укртрансгазі".

2 червня митний склад ПАТ "Укртрансгаз" внесений до Реєстру митних складів ГФС.

Створення такого складу дозволяє компаніям, у тому числі іноземним, зберігати газ на території України протягом 1095 днів без сплати будь-яких податків та митних зборів при подальшому транспортуванні природного газу з території України. Таким чином, в українському законодавстві усунено всі правові бар'єри для надання нерезидентам послуг зі зберігання природного газу в ПСГ.

Наголошується, що в останні роки українські газосховища були завантажені менш ніж на 50%. Існуючі вільні потужності зберігання планується запропонувати іноземним трейдерам. В першу чергу оператор української ГТС і системи газосховищ планує продавати послуги зберігання газу трейдерам з сусідніх країн, де існує дефіцит газових сховищ - Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини та Молдові.

У кожної з цих країн було заявлено плани по збільшенню потужностей зберігання газу (наприклад, у Польщі - на 0,63 млрд кубометрів, у Словаччині - на 0,89 млрд кубометрів, у Румунії - на 1,6 млрд кубометрів, в Болгарії - на 0,45 млрд кубометрів.

"Україна вже сьогодні готова надавати послуги зберігання газу обсягом понад 14 млрд кубометрів за найнижчою ціною в Європі (близько 0,4 євро/МВт за цикл зберігання)", - наголошується в повідомленні.

В "Укртрансгазі" вважають, що впровадження нової послуги збільшить доходи від діяльності із зберігання газу і, відповідно, відрахування до держбюджету.

Нагадаємо, група компаній "ЕРУ" поставить ПАТ "Укртрансгаз" 218 млн куб. м. газу з ресурсу польської PGNiG SA в 2017 році.