Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні позову ПАТ "Укрнафта" щодо представництва НАК "Нафтогаз України" в аукціонному комітеті "Укрнафти".
Як повідомляє прес-служба "Нафтогазу", згідно з постановою суду, "наявність у складі аукціонного комітету представників НАК "Нафтогаз України" у складі чотирьох осіб не спричиняє надання конкурентної переваги даній компанії перед іншими суб'єктами господарювання і не порушує права та інтереси ПАТ "Укрнафта". Виходячи з цього, суд визнав вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Як відомо, до складу аукціонного комітету включаються по три представники Мінекономрозвитку і Міненерговугілля та чотири представники Нафтогазу. Персональний склад аукціонного комітету затверджується спільним наказом Мінекономрозвитку та Міненерговугілля.
Контрольний пакет акцій у розмірі 50% + 1 акція належить державному "Нафтогазу України", але вже більше 12 років компанією фактично керує "Приват" олігарха Ігоря Коломойського, що консолідував 43% акцій.
Як писало "Дзеркало", у статті "Мутна боротьба за прозорість", аукціони з продажу енергоресурсів нафтогазових компаній з великою державною участю до недавнього часу не виконували тієї мети, задля якої їх було впроваджено у 2000 році віце-прем'єром Юлією Тимошенко.
Еволюційним і корупційним шляхом ці заходи стали формальністю, з допомогою якої здійснювався "законний" грабіж компаній "Укрнафти" і "Укргазвидобування". Замість того, щоб боротися за якомога вищу ціну народного надбання, навпаки шукались рішення, як продати подешевше. Аукціонний комітет як орган, що спостерігає за правильністю проведення торгів, брав у цьому дуже активну участь.