Дебіторська заборгованість з різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги з початку року зросла на 3,4% і за підсумками січня-серпня становить майже 20 млрд грн.
Такі дані повідомив в середу, 5 вересня, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолій Близнюк.
За його словами, близько 70% цієї заборгованості - це постачання енергоносіїв (14 млрд грн), з яких 10 млрд за газ, і ще 4 млрд за електроенергію.
При цьому значна частина цієї суми - 9 млрд грн, або 70% - борг населення за газ, ще 18% (2,3 млрд грн) - комерційні підприємства, решта 5% - 650 млн грн - бюджетні організації. Серед найбільших боржників тут Міноборони (100 млн грн), Міносвіти (66 млн грн) та МОЗ (13 млн грн).
По регіонах найбільший обсяг заборгованості мають Донецька (1,8 млрд.), Харківська (1,6 млрд.), Луганська (1,1 млрд.) та місто Київ (2,8 млрд.). При цьому середній рівень розрахунків населення у поточному році складає 103%.
- Населення України влітку активніше платить за боргами за ЖКГ
«Найбільші боржники - мегаполіси, де 99% будинків опалюється централізовано», - пояснив Близнюк.
Також міністр прогнозує, що до кінця року заборгованість населення за газ збільшиться до 19 млрд грн: «9 млрд грн, які на сьогодні є, і ще, як мінімум, 10 млрд грн їх (боргів - ред.) буде до кінця року з початку опалювального сезону», - підкреслив він.
Також Близнюк повідомив, що з Держбюджету виділено 6,9 млрд грн на погашення різниці в тарифах і поліпшення розрахунків. На сьогодні профінансовано 2 млрд грн. Ще на 2,3 млрд грн документи подані до Мінфіну та очікується фінансування. !zn
Читайте також:
«Укрзалізницю», постачальників газу, електрики та послуг ЖКГ змусять привести тарифи у відповідність з якістю послуг
Міністр Близнюк запевнив, що в цьому році ЖКГ-тарифи підвищувати не будуть
Житлово-комунальні послуги для населення будуть поетапно дорожчати після виборів