UA / RU
Підтримати ZN.ua

Український бізнес може добитися від Росії відшкодування збитків за економічний тиск

Дії Росії однозначно не вписуються в регламенти СОТ, зазначають експерти. Вітчизняним підприємствам варто фіксувати збитки, збирати докази, щоб потім добитися компенсації.

Застосування Росією як членом СОТ необґрунтованих торгових обмежень на Україні може мати наслідком для неї необхідність сплати фінансових компенсацій для українських підприємств.

Таку думку висловив президент асоціації "Укршкірвзуттяпром" Олександр Бородиня під час круглого столу, присвяченого зовнішній торгівлі України, проведеного за ініціативи Ліги фінансового розвитку за підтримки тижневика ZN.UA.

"Дії Росії однозначно не вписуються в регламенти СОТ. Українським підприємствам варто фіксувати збитки, збирати докази, щоб потім добитися компенсації", - зазначив експерт.

Бородиня висловив переконання в тому, що українські товари зможуть конкурувати з європейськими, в т.ч. за рахунок більш низької ціни.

У цьому ж контексті директор з правових питань та корпоративних відносин "САН Інбев Україна" Денис Хрєнов зазначив, що, зокрема, продукція української пивоварної галузі відповідає найкращим світовим стандартам. Для цього після створення зони вільної торгівлі з ЄС зацікавлені учасники ринку зможуть гідно конкурувати на європейських ринках.

Хрєнов підкреслив, що держава повинна підтримати точки зростання в економіці, в т.ч. з допомогою прогнозованої податково-митної політики. "Якість діалогу між бізнесом і, зокрема, Міністерством доходів і зборів покращилася. До думок бізнесу дійсно прислухаються", - зазначив представник "САН Інбев Україна".

Генеральний директор "Філіп Морріс Україна" Христос Цолкас висловив думку, що Україні варто працювати над чітким планом імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Він також зазначив позитивні зміни, які відбуваються у податково-митній сфері України, зазначивши, що "розмитнення відбувається швидше" і "в цілому атмосфера стає більш сприятливою". !zn

Читайте також:

Український бізнес все частіше віддає перевагу євроінтеграції перед співпрацею з МС

Створення зони вільної торгівлі з ЄС коштуватиме Україні 165 млрд євро

Азаров хоче отримати від Євросоюзу фінансову допомогу на створення зони вільної торгівлі