UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські єврооблігації впали в ціні на тлі новин про "Приватбанк" і Коломойського - ЗМІ

На настрої трейдерів могла вплинути серія публікацій, присвячених контактам Коломойського з президентом і урядом України.

Котирування українських єврооблігацій перейшли до падіння на тлі серії публікацій про Україну в західних виданнях, які могли вплинути на настрої трейдерів, повідомляє FinClub. На зниження котирувань звернув увагу аналітик банківського сектору групи ICU Михайло Демків, розмістивши відповідну інформацію на своїй сторінці у Facebook у вівторок, 17 вересня.

Автори матеріалу допускають, що негативні очікування трейдерів могли спровокувати повідомлення, пов'язані з контактами олігарха Ігоря Коломойського з Офісом президента України і Кабміном, ситуацією з державним "Приватбанком" і підпалом будинку ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої.

Напередодні видання Bloomberg повідомило про візит місії Міжнародного валютного фонду до Києва. У матеріалі йшлося, що Україна потребує 5 млрд доларів кредиту, щоб подолати складний період після парламентських і президентських виборів. Також видання звернуло увагу на зустріч президента Володимира Зеленського з олігархом Ігорем Коломойським – колишнім власником державного "Приватбанку".

Видання Financial Times присвятило матеріал можливій мировій угоді держави з Коломойським в рамках позови у зв'язку з націоналізацією "Приватбанку". Після виходу публікації прем'єр-міністр Олексій Гончарук заперечив переговори з олігархом на цю тему. Однак Коломойський стверджує, що переговори тривають, і він розраховує на 2 млрд доларів компенсації. При цьому олігарх не уточнив, з ким саме ведуться переговори.

Третьою негативною новиною став підпал будинку колишньої глави Національного банку України Валерії Гонтаревої під Києвом. Гонтарева вважає винним в атаках на неї та її родину Коломойського, який, на думку ексголови НБУ, мститься їй за "Приватбанк".

Зеленський зажадав від МВС і СБУ термінового втручання в ситуацію. Правління НБУ назвало атаки на Гонтареву "терором проти реформаторів".

Посольство США в Києві закликало українські правоохоронні органи розслідувати ці злочини і притягнути до відповідальності як виконавців, так і замовників.

Нагадаємо, що єврооблігації в останні місяці стали основним джерелом запозичень держави, так як Україна не отримала чергового траншу від МВФ. У травні місія МВФ покинула Київ, повідомивши про готовність обговорювати відновлення співпраці з Україною тільки після виборів і формування нового уряду, а також за умови продовження розпочатих раніше реформ.

У червні Україна залучила 1 млрд євро шляхом розміщення єврооблігацій з прибутковістю 6,75% і терміном погашення 20 червня 2026 року. Цінні папери придбали інвестори з 25 країн.