UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські бізнесмени не готові до роботи в умовах сучасного глобального ринку – експерт

Ділова культура українських підприємців деформована досвідом радянського дефіциту та пострадянського перерозподілу власності.

Українська економіка не готова до наслідків четвертої технологічної революції, оскільки українські ділові кола недостатньо відповідають вимогам глобального насиченого ринку.

Про це у своїй статті для DT.UA пише президент Української асоціації якості Петро Калита. За його словами, на нинішньому етапі розвитку науки, технологій та виробництва, традиційна конкуренція товарів і послуг втрачає своє значення, поступаючись місцем конкуренції моделей та систем управління.

країнські ділові кола недостатньо відповідають вимогам глобального насиченого ринку. Їхня ділова культура, зокрема ділова досконалість, яка була сформована у роки тотального дефіциту (і спаплюжена 25-річним періодом перерозподілу ресурсів), суттєво відстає від тієї, що притаманна розвиненим країнам", – цитує автор висновки Науково-практичної конференції "Україна торує шлях до ЄС: як досягти конкурентоспроможності підприємств і економіки", що відбулась на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Калита пише, що українська влада, орієнтована, в основному, на продукцію та зовнішню допомогу, проводить в країні певну боротьбу з корупцією та дерегуляцію бізнесу, а також займається приведенням вітчизняних стандартів і технічних регламентів у відповідність з європейськими, але абсолютно не приділяє уваги зазначеної вище проблеми.

"Необхідно усвідомити, що українському бізнесу, якщо він не буде знати, що і як треба робити для забезпечення конкурентоспроможності на глобальному насиченому ринку, та ще й в умовах кардинальних змін, самі по собі не допоможуть ніякі інвестиції, кредити, і навіть створення привабливого бізнес-середовища", – підсумовує автор.

На його думку, дана проблема заслуговує на увагу спікера Верховної Ради, голови Кабміну та президента України, які повинні зробити підвищення ділової компетентності українських підприємців пріоритетом в роботі та вжити ряд кроків, спрямованих на суттєве підвищення якості державного управління.

Читайте також: На підприємницькому бізнес-форумі банкіри розповіли, хто саме годує владу

Нагадаємо, Україна піднялася до 80-й позиції в рейтингу Doing Business–2017 з 83-ї, якої досягла рік тому.

Детальніше про ризики для української економіки в умовах глобалізації та стрімкого розвитку нових технологій читайте в статті Петра Калити "Україна і четверта промислова революція: загрози і можливості" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".