UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська земля та її природні багатства не можуть бути предметом купівлі-продажу – експерт

Україна повинна сфокусуватися на відродженні приватних фермерських господарств.

Земля і природні ресурси є основою життєдіяльності і соціально-економічного зростання для громадян країни. Тому необхідно зважено підходити до питань землі та ресурсів. Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександер Ковалів, д. е. н., заслужений працівник сільського господарства України.

"Замість того, щоб за прикладом всіх цивілізованих країн відродити різні за структурою та розміром приватні фермерські господарства, в Україні продовжують вдаватися до ілюзорних трюків, перетворюючи вільних селян спочатку у "рівноправних" колгоспників, пізніше - в "свідомих" орендодавців, нині - в "повноправних" продавців землі, використовуючи для цього гібридну брехню і байки про добровільність", - пише автор.

"Українська земля та її природні багатства як об'єкт права власності українського народу і природний капітал не можуть бути предметом купівлі-продажу. Вони не тільки є об'єктом природокористування, але і складають основу життєдіяльності та соціально-економічного зростання для всіх громадян України, в тому числі і селян", - вважає автор.

Детальніше про ілюзії щодо землі читайте у статті Александера Коваліва "З "земельною гранатою" в руці. Чи є рецепт виходу з земельної кризи?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".