Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор енергетичних програм Центру «НОМОС» Михайло Гончар.
«Насамперед не слід квапитися в різні спільні форми кооперації з «Газпромом». Треба уважніше придивитися до литовського досвіду боротьби зі, здавалося б, усесильним монополістом. Маленька Литва виявилася здатною протистояти силі російського тиску, задіявши важелі впливу в Брюсселі. І це дає свої плоди», - відзначає експерт.
На його думку, Україні також варто звернути увагу на те, як оперативно скористалася ситуацією навколо «Газпрому» Туреччина. Міністр енергетики цієї країни пригрозив розірвати контракт між «Боташ» і «Газпромом», якщо він «не побачить істотного зменшення ціни» від російської сторони. Гадаю, що Туреччина - не остання з-поміж країн, які скористаються поточною ситуацією.
Україні ж потрібно посилити кооперацію з Єврокомісією у частині забезпечення прозорості транзитних газових потоків і реорганізації внутрішнього ринку газу відповідно до ухваленого торік закону і зобов’язань за договором Енергетичного співтовариства.
«Співробітництво з «Газпромом» має відповідати правовим підходами. Для початку треба відмовитися від прогинання під «Газпром», на що традиційно налаштована владна команда. І за що отримує презирство та непоступливість Москви й недовіру скрізь - у Росії, ЄС і в своїй країні».
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Михайла Гончара «Єврокомісія - проти «Газпрому»?»