Бізнесмени Запоріжжя, Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Дніпропетровська, Харкова, Одеси, Львова, Києва та десятків інших місць України розробляють свої пропозиції до влади. Підприємці середньої ланки (серед яких більшість є власниками промислових підприємств як в Україні, так і в усьому світі) об'єднують зусилля для формування нових правил у системі взаємовідносин влади і бізнесу.
"Україна має припинити дивитися назад і чекати гарних результатів від промисловості позаминулого століття. Нам потрібна нова система цінностей, нові технології, нова індустріалізація. Це відбувається у всьому світі, і саме зараз маємо хорошу можливість відійти від домінуючого сировинного минулого у високотехнологічне, висококонкурентне майбутнє", - зазначає Віктор Кривенко, керівник Національних проектів "Технополіс" та "Індустріальні парки".
У світі триває глобальна війна за інвестиції, а країни захищають свої ринки і підтримують власних виробників. Вітчизняні бізнесмени переконані, що Україні не треба винаходити велосипед. Достатньо враховувати міжнародний досвід і включатися у світову конкуренцію за інвестора. Головним орієнтиром нової державної економічної політики, впевнені підприємці, має стати створення умов для залучення високотехнологічних інвесторів, забезпечення реального захисту вітчизняного товаровиробника і перемога над корупцією.
"Наші сусіди роблять усе від них залежне, щоб збільшити експорт та зменшити імпорт. "Технопарки", "технополіси", "індустріальні парки", "особливі економічні виробничі зони" - назв багато, але суть одна: у Польщі, Румунії, Угорщині, Словаччині, Туреччині, інших європейських країнах, не кажучи вже про Азію, десятками створюють своєрідні вільні економічні зони. Це території зі спеціальним фіскальним режимом, підведеною інфраструктурою і спрощеним режимом ведення господарства. Україна також повинна піти цим шляхом", - підсумував обговорення в регіонах Віктор Кривенко.
У рамках підготовки до Київського міжнародного економічного форуму протягом останніх двох тижнів відбулась низка регіональних круглих столів "Україна 2014. Моделі адаптації та розвитку". Основним завданням зустрічей є "пробудження" представників ділового сектора і стимулювання їх до участі у формуванні державної економічної політики і рівноправного кваліфікованого діалогу з владою. !zn