Партнери України з G7 і G20 повинні збільшити обсяги фінансової допомоги Києву, заявила міністр фінансів України Наталія Яресько в інтерв'ю Financial Times.
За її словами, виділених на сьогодні коштів Києву достатньо для того, щоб стабілізувати економіку, банківський сектор.
"Але з часом нам потрібна буде додаткова допомога", - зазначила вона.
Вона нагадала, що пакет міжнародної допомоги в $ 40 млрд складається з трьох частин. Перша частина це $ 17,5 млрд від МВФ терміном на 4 роки, ще $ 15 млрд вдасться заощадити за рахунок реструктуризації боргу, а решту $ 7 млрд - це гроші, які виділяються тільки на один рік.
Глава Мінфіну подякувала США, Великобританії, Німеччині, Туреччині за вже надану допомогу. Проте, за словами Яресько, вона твердо впевнена, що країни G7 і G20 повинні надати Україні ще більшу допомогу.
"Ми будемо шукати більш глибоку підтримку", - підкреслила Яресько.
Глава Мінфіну також назвала "єдиним способом" допомогти у відновленні стабільності економіки України необхідність досягти угоди з кредиторами з приводу реструктуризації держборгу, що передбачає в тому числі і списання частини коштів. Раніше стало відомо, що група найбільших приватних кредиторів України не хоче погоджуватися на списання частини боргу.
Вона додала, що зараз Україна, по суті, практично одна протистоїть агресії і порушенню світового порядку. Тому її партнери повинні допомогти їй хоча б таким способом.
Міністр фінансів Наталія Яресько, яка зараз перебуває у Лондоні, на цьому тижні продовжує своє міжнародне турне. Минулого тижня вона вже провела низку переговорів у США щодо надання Україні фінансової підтримки. Зокрема, як стало відомо напередодні, Україна випустить ще один транш єврооблігацій на $ 1 млрд під держгарантії уряду США.
//c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1&isUI=1