Дивуючий жителів розвинених країн "зарплатний проект", як обіцяють, кане в Лету, і українці зможуть самостійно обирати банк для перерахування на свій рахунок заробітної плати. Зараз існує обмеження: тільки той банк, який вибрав для себе роботодавець. Всі інші рішення працівника супроводжуються серйозними скандалами і, як правило, до консенсусу не приводять.
Про новий проект, який ініціював Мінфін і ведеться спільно з НБУ, розповів міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці в Facebook.
"Ми хочемо запровадити систему, яка дозволить українцям вільно вибирати банки і при цьому не вимагатиме від бухгалтерів зайвої роботи.
Ідея дуже проста - зробити, як у Європі. Працівник просто вказує бухгалтеру свій IBAN (хто пропустив, IBAN - це номер рахунку, як у Європі, який у нас був введений цього року), а бухгалтер формує просту відомість для всіх працівників, незалежно від банку. А далі вже банк, який обслуговує підприємство, автоматично розкидає гроші, куди треба.
Проект важливий, оскільки, з одного боку, українці отримають більше свободи і кращий сервіс. З іншого боку, банківська індустрія буде краще розвиватися за рахунок підвищення конкуренції. Щоб проект запрацював, банкам потрібно буде зробити невеликі доопрацювання у своїх системах (нічого складного). Також, можливо, потрібно буде запустити гарячу лінію, куди українці зможуть скаржитися, якщо їм відмовлять у виборі банку", - розповів Дубілет.
В Україні усі банки завершили перехід на міжнародний стандарт номера рахунку IBAN. Номери рахунків клієнтів банків міститимуть 29 символів та відповідатимуть вимогам стандарту IBAN, який використовують у Європі, повідомляє пресслужба Нацбанку України.
Вказується, що перехід на стандарт IBAN розпочався у серпні і тривав до 31 жовтня. Під час переходу банки надавали інформацію про нові та змінені за стандартом IBAN рахунки клієнтів – платників податків контролюючим органам.
Станом на 31 жовтня 103 учасники Системи електронних платежів здійснили 66% від загальної кількості платежів з використанням IBAN. Включно до 12 січня 2020 року ще можна використовувати платіжні реквізити, які застосовувалися до запровадження цього стандарту. Так, банки приймають документи на переказ коштів клієнтів, у яких заповнені або пара реквізитів "Код банку" та "Рахунок", або рахунок за стандартом IBAN. Остаточний перехід усіх розрахунків клієнтів на стандарт IBAN відбудеться з 13 січня.