Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Держбанк розвитку 313 липня 2012 підписали протокол про співпрацю щодо реалізації в Україні програми заміни використання газу вугіллям.
Як повідомила прес-служба Міненерговугілля, з українського боку протокол підписав перший заступник міністра енергетики Ігор Попович, з китайської сторони - уповноважений представник Держбанку розвитку КНР Лю Бо.
Так, положеннями протоколу передбачається можливість відкриття Держбанком розвитку КНР спеціальної кредитної лінії на загальну суму $3,656 млрд із залученням китайських технологій. За рахунок цих коштів Україна і Китай мають намір перевести об'єкти вітчизняної теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також побудувати завод з газифікації бурого і кам'яного вугілля.
"Ми починаємо практичну реалізацію домовленостей, досягнутих з керівництвом КНР під час візиту президента України Віктора Януковича в КНР", - прокоментував підписання міністр енергетики України Юрій Бойко.
За його словами, китайські фахівці виконали в Україні певну роботу, і, ознайомившись з енергетичною структурою країни, визначили найбільш ефективні проекти для впровадження за допомогою китайських технологій.
У квітні цього року Бойко заявив, що Україна планує в 2013 році отримати 800 тис. тонн бензину і дизпалива за допомогою газифікації вугілля.
У свою чергу уповноважений представник Держбанку розвитку КНР Лю Бо анонсував візит в Україну керівництва банку найближчим часом. За його словами, в ході візиту сторони продовжать діалог з приводу виділення кредитних коштів.
Нагадаємо, що раніше Верховна рада України дозволила Кабінету міністрів залучити китайський кредит на $3 млрд (або на 24,3 млрд грн) для аграрного сектора.
Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в своїй статті для видання ZN.UA заявив, що Китай дуже зацікавлений в інвестиціях в Україну, тому Київ буде надолужувати відставання у відносинах з Пекіном. Він також зазначив, що вважає Китай дуже перспективним партнером для України і висловив переконання, що прихід в Україну китайського інвестиційного капіталу - справа позитивна. !zn
Читайте також:
Китайці допоможуть Україні відновити видобуток бурого вугілля
Україна невблаганно перетворюється на ресурсний придаток Китаю
Україна і Китай домовилися про взаємний обмін нацвалют на суму $2,4 млрд
Україна втрачає шанс «стати Китаєм для Європи», - думка
Україна буде шукати нові джерела інвестицій в Китаї
Україні вигідніше опалувати вугіллям при ціні на російський газ в $416, - Азаров
Бойко переведе усі ТЕЦ на вугілля Ахметова