Кабінет Міністрів схвалив проект Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки. Про це повідомив на брифінгу голова Державного комітету з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.Напрямки перспективних наукових досліджень в Антарктиці Семиноженко пояснив таким чином: "За тими оцінками, які зроблені, і з залученням Національної академії наук, та інститутами, які займаються геологічними дослідженнями, запаси нафти (в Антарктиці, - ред.) складають понад 100 мільярдів тонн і запаси газу - близько 15 трильйонів кубометрів. Також є абсолютно чітке розуміння того, що це світовий держрезерв, який має великі запаси золота, різних корисних копалин. Також важливо, що в Антарктиці приблизно 80% всієї прісної води світу. Питання чистої води - не менш важлива проблема для людства, ніж такі позиції, як нафта, газ тощо".
Окрім цього, за словами Семиноженка, у водах поблизу Антарктики можна щороку без особливої шкоди для біологічного середовища здобувати близько 700 мільйонів тонн криля. "Біологічні запаси Антарктики можна порівняти з біологічними запасами всього світового океану", - сказав він.
Таким чином, на думку В.Семиноженка, участь української станції "Академік Вернадський" у подібного роду розробках надзвичайно важлива з точки зору перспективних стратегічних інтересів країни, які актуалізуються мінімум через покоління.
"Зараз всі країни реанімують свої станції і всі можливості досліджень. Багато країн, які не є антарктичними, звертаються зараз до України з проханням укласти договори на спільну роботу. Тому, я думаю, що це дуже важлива програма", - сказав він.За матеріалами ЛIГАБiзнесIнформ