Державне підприємство Національна енергетична компанія «Укренерго» має намір завершити будівництво і ввести в експлуатацію нову повітряну лінію електропередачі 750 кВ «Рівненська атомна електростанція - підстанція Київська» до кінця 2014 року.
19 вересня 2012 року відбулася урочиста церемонія встановлення першої опори нової ЛЕП, яка з'єднає Рівненську та Хмельницьку АЕС із ПС «Київська», повідомили у прес-службі «Укренерго».
У церемонії взяв участь президент України Віктор Янукович, який з центральної диспетчерської Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в Києві в режимі відеоконференції дав команду на зведення опори. Після розпорядження президента робітники в селі Наливайківка Макарівського району Київської області біля підстанції «Київська» за допомогою крана встановили опору.
«Це завдання, яке ми з вами повинні завершити вже в 2014 році», - зазначив глава держави.
У свою чергу директор замовника проекту компанії «Укренерго» Анатолій Ходаківський, підтвердив наміри компанії реалізувати проект до кінця 2014 року. «До кінця 2014 року буде побудована і введена в роботу лінія від Рівненської АЕС до підстанції «Київська» довжиною 353 км», - зазначив він.
При цьому, за його словами, вже до кінця 2013 року планується введення в експлуатацію першої лінії довжиною 135 км у напрямку Хмельницької АЕС.
У 2004 році в Україні було введено в експлуатацію два атомних енергоблоки потужністю по 1000 МВт на Рівненській та Хмельницькій АЕС, завдяки чому в західному регіоні України було сконцентровано понад 5000 МВт генеруючих потужностей. При цьому в режимах річного максимуму надлишкова потужність Західного регіону може досягати до 4100 МВт. Наявні лінії електропередачі характеризуються обмеженою пропускною спроможністю, яка становить 3100 МВт, що призводить до обмеження передачі електроенергії із Західного регіону в Центральний.
З метою забезпечення якісної і повноцінної передачі максимальних обсягів електроенергії з західних в центральні області було розпочато реалізацію проекту з будівництва нової повітряної ЛЕП.
Цей проект зараз один з найбільших в енергетичній галузі України. Його загальна вартість становить понад 400 млн євро. При цьому 300 млн євро виділяють в якості кредитів Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк (по 150 млн євро), а ще 100 млн євро - власні кошти замовника цього проекту Державного підприємства Національна енергетична компанія «Укренерго». !zn