Україна вважає несправедливим присудження їй «Динозавра дня»
Україна називає безпідставними звинувачення на свою адресу в помилкових прогнозах викидів, що впливають на величину надлишкових квот кіотського періоду. Про це йдеться у повідомленні Національного агентства екологічних інвестицій України.
Україна називає безпідставними звинувачення на свою адресу в помилкових прогнозах викидів, що впливають на величину надлишкових квот кіотського періоду. Про це йдеться у повідомленні Національного агентства екологічних інвестицій України.«Викликає здивування обгрунтування свого рішення про «нагородження» від такого поважного об'єднання неурядових громадських організацій (NGOs), як CAN. У своєму прес-релізі CAN посилається на те, що нібито надлишкові квоти кіотського періоду (surplus AAUs) України є результатом помилкових прогнозів викидів.
Слід зазначити, що надлишкові квоти кіотського періоду (surplus AAUs) не визначаються за прогнозними величинам викидів, а лише за фактичними викидами у 2008-2012 роках у порівнянні з викидами в базовому році. Так це визначено Кіотським протоколом і не вимагає додаткових пояснень.
Таким чином, надлишкові квоти кіотського періоду (surplus AAUs) жодним чином не пов'язані з прогнозними показниками викидів парникових газів. Вважаємо, що CAN слід більш виважено ставитися до подібних заяв, а надалі звертатися за коментарями до офіційних представників України, що дозволить уникнути подібних непорозумінь у майбутньому», - сказано в заяві українського відомства.
Нагадаємо, Україна бере активну участь у реалізації Кіотського протоколу. Зокрема, українська держава посідає перше місце в реалізації проектів спільного впровадження відповідно до ст. 6 Кіотського протоколу. Станом на 1 листопада цього року 184 проекти отримали листи-підтримки, із них 56 - листи схвалення. Кількість проектів, затверджених за міжнародною процедурою (Трек 2), становить 13, а за національною (Трек 1) - 19. Загальна кількість вуглецевих одиниць, згенерованих за проектами, які реалізуються, складає близько 22 млн. тонн СО2-екв.
Як повідомлялося, Україні 2 грудня знову була присвоєна антинагорода Fossil of the Day («Динозавр дня»).