Україна впала у рейтингу конкурентоспроможних країн світу
Всесвітній економічний форум (ВЕФ) у середу, 8 вересня, оприлюднив свій рейтинг найбільш конкурентних країн світу. Україна в цьому переліку втратила сім позицій і зараз займає 89-е місце.
Всесвітній економічний форум (ВЕФ) у середу, 8 вересня, оприлюднив свій рейтинг найбільш конкурентних країн світу. Україна в цьому переліку втратила сім позицій і зараз займає 89-е місце.Доповідь «Глобальний огляд конкурентоспроможності» (Global Competitiveness Report) розміщено на офіційному сайті ВЕФ. Згідно з нею, Україна у порівнянні з минулим роком опустилася з 82-го на 89-е місце. При цьому у 2008 році країна посідала 72-у позицію.
Серед основних факторів, що негативно впливають на конкурентоспроможність України, у доповіді, зокрема, вказані політична нестабільність, корупція, доступ до фінансування, система оподаткування.
Загалом до рейтингу ВЕФ увійшли 139 країн світу. Рейтинг конкурентоспроможності кожної з них визначався на основі різних факторів, що визначають інвестиційний клімат, включаючи інфраструктуру, ефективність ринків товарів і праці, якість освіти та охорони здоров'я, макроекономічну обстановку в країні, інновації, розвиток фінансового ринку та низку інших. Оцінки були виставлені на основі опитування 13,5 тисячі представників бізнесу і загальнодоступних макроекономічних даних.
У нинішньому рейтингу найбільш конкурентоспроможною країною названо Швейцарію, на другому місці опинилася Швеція, а на третьому - Сінгапур. Торішній лідер - США - опустилися на четвертий рядок. Німеччині було присвоєно п'яте місце, Японії - шосте, Фінляндії - сьоме, Нідерландам - восьме, Данії - дев'яте. Замкнула десятку Канада.
Серед країн колишнього СРСР найкращий результат у рейтингу конкурентоспроможності показали Естонія (33-е місце), Литва (47-е) і Азербайджан (57-е). Росія, як і торік, займає 63-гу сходинку в переліку.
Найменш конкурентоспроможною економікою світу у рейтингу названа економіка Чаду. Лише трохи її випередили Ангола і Бурунді.
У свою чергу, Китай, просунувшись нагору, зайняв 27-е місце, Бразилія потрапила на 58-е місце, Індія - на 51-е, Південна Африка - на 54-е.
Всесвітній економічний форум - міжнародна неурядова організація, діяльність якої спрямована на розвиток міжнародного співробітництва у глобальному масштабі, а також на рівні окремих регіонів і галузей.