У Міністерстві палива та енергетики України розраховують почати будівництво першої черги СПГ-терміналу у 2013 році і завершити в 2015-2016 роках, будівництво другої черги - у 2016-2018 роках. Про це сьогодні, 20 грудня, пише «Коммерсант-Украина» у статті «Сжиженные перспективы».
«Протягом 2012 року ми плануємо знайти інвесторів, перш за все серед власників українських підприємств з виробництва добрив, - розповіло джерело видання в міністерстві. - Ми розраховуємо залучити Дмитра Фірташа (власник «Рівнеазоту» і концерну «Стирол»), групу «Приват» («Дніпроазот») і Олександра Ярославського (черкаський «Азот»)».
Вчора джерело в оточенні Дмитра Фірташа повідомило, що підприємцю «теоретично цікава» ця пропозиція. У групі «Приват» відзначили, що мають власні ресурси газу, який видобувається «Укрнафтою», а тому проект терміналу їм не цікавий. Підприємець Олександр Ярославський заявив, що поки не готовий коментувати свій інтерес до будівництва: «Занадто мало інформації про те, що це буде, аби говорити, наскільки це цікаво».
Вартість проекту у Мінпаливенерго оцінюють в 1,5 мільярда євро.
Як заявили у п'ятницю у прес-службі голови робочої групи при президенті «Національні проекти», в Україні створено держпідприємство зі спорудження терміналу з прийому скрапленого природного газу (СПГ). Його керівником призначено екс-начальника київського метрополітену Петра Мірошникова, який раніше очолював нафтокомпанію «Альянс-Україна».
Конкурс з відбору розробника техніко-економічного обгрунтування проекту буде оголошено в січні, а розробка ТЕО буде завершена у вересні наступного року.
Нагадаємо, Україна розраховує диверсифікувати постачання скрапеного газу за рахунок країн Північної Африки, Близького Сходу та Азербайджану. Поки про готовність продавати такий газ заявляють лише в Азербайджані. Згідно з попередніми домовленостями, країна може продавати Україні 5 мільярдів кубометрів скрапленого газу на рік. Постачання азербайджанського палива можливе через СПГ-термінал у грузинському морському порту Кулеві. Термінал планується побудувати у 2013 році, відповідний меморандум у квітні цього року підписали Азербайджан, Грузія, Болгарія і Румунія.
За матеріалами: «Коммерсант-Украина»