За його словами, у 2011 році на продаж буде виставлено держпакети акцій «Дніпроенерго» у розмірі 25% і «Західенерго» (45,1%), а також дев'яти обленерго. Зокрема, по 50% «Вінницяобленерго», «Дніпрообленерго» та «Закарпаттяобленерго», 46% «Черкасиобленерго», по 45% «Крименерго» і «Чернівціобленерго», 40,06% «Донецькобленерго», 25,99% «Тернопільобленерго», 25% «Київенерго».
Основні надії при приватизації енергетики пов'язані з тим, що приватний інвестор зможе більш ефективно лобіювати інтереси енергокомпаній, аніж це відбувається зараз, коли компанії є фактично заручниками державної політики, говорить аналітик інвестиційної компанії "Драгон Капітал" Денис Саква. «Окрім того, з приходом приватного капіталу пов'язують залучення додаткових коштів у модернізацію застарілого обладнання. Причому важливим є не сам факт наявності необхідних коштів на рахунках покупця на момент покупки, а можливість залучення цих коштів на зовнішніх ринках», - зазначає він. Згідно з енергетичною стратегією розвитку галузі, на модернізацію теплової енергетики потрібно близько 40 млрд доларів до 2030 року.
Низькі тарифи на електроенергію не дозволяли компаніям проводити широкомасштабну модернізацію, особливо у розпал кризи у 2008-2009 роках. «Поступове зношення основних фондів призводить до низької ефективності та надійності генеруючого обладнання. Поступово виведення обладнання, яке не було замінено на нове, при зростанні споживання електроенергії може призвести до дефіциту генеруючих потужностей, відключень споживачів у години пік», - говорить Денис Саква.