UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна активізує перемовини з європейськими банками про кредити на модернізацію ГТС

Прийнятий у квітні Верховною Радою закон про реформування нафтогазового комплексу України стане поштовхом для досягнення домовленостей щодо виділення коштів та визначення термінів кредитування Європою реконструкції української ГТС.

Україна має намір активізувати перемовини з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про надання кредитної допомоги для модернізації газотранспортної системи (ГТС) країни.

Про це повідомив заступник міністтра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха журналістам у Києві в середу, 18 квітня.

За його словами, прийнятий у квітні Верховною Радою закон про реформування нафтогазового комплексу України стане поштовхом для досягнення домовленостей щодо виділення коштів та визначення термінів кредитування Європою реконструкції української ГТС. "Прийняття закону послужить стимулом, ми будемо спілкуватися", - сказав заступник міністра.

Макуха уточнив, що цього місяця запланована поїздка до Брюсселя української делегації на чолі з першим віце-прем'єром Валерієм Хорошковським. "Я думаю, що ми повинні вирішити це питання. Ми перший, найважчий, крок зробили (прийнявши закон - ред.)", - підсумував заступник міністра.

Нагадаємо, представники ЄБРР та ЄІБ неодноразово заявляли, що готові фінансувати модернізацію ГТС у розмірі $308 млн за умови проведення Києвом реформ у газовій сфері. Однією з умов називалося реформування НАК "Нафтогаз України" відповідно до вимог Другої і Третьої директив ЄС, які передбачають поділ виробничих (видобувних) потужностей від транспортних (трубопровідних) мереж.

Україна офіційно оголосила про старт модернізації ГТС влітку поточного року. Першим етапом реконструкції української ГТС за участю міжнародних фінансових організацій стануть роботи з модернізації газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, який передбачає реконструкцію української ділянки газопроводу і розрахований на три роки. Загальний обсяг інвестицій в перший етап складе $538,87 млн, у тому числі власні кошти "Нафтогазу України" - $230,87млн, кредитні кошти - $308 млн (по $154 млн від ЄБРР і ЄІБ).

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, у тому числі до країн Європи 142,5 млрд куб. м, Молдови - 3,5 млрд куб. м.

В даний час Україна стурбована відсутністю гарантій обсягів транзиту природного газу через свою ГТС з боку Росії як власника енергоресурсу і з боку Європейського Союзу як споживача.

При цьому Україна вже почала модернізацію своєї ГТС за рахунок власних коштів, яка, за попередніми розрахунками, обійдеться у $5,3 млрд протягом п'яти-семи років.

Передбачається, що інвестиції у модернізацію магістральних газопроводів України дозволять зменшити собівартість транспортних послуг за рахунок поліпшення ефективності роботи системи в частині підвищення ККД. !zn

Читайте також:

У Європі визнали важливість української ГТС

Без реформування «Нафтогазу» ЄБРР не дасть Україні грошей на модернізацію ГТС

Ринкова вартість української ГТС складає 61 млрд доларів


У відділенні ГТС від газовидобутку Україна вирішила піти найрадикальнішим шляхом

Для імплементації Другої газової директиви ЄС ніякі нові закони не потрібні

Законопроект щодо ГТС прямо не зобов'язує Кабмін реформувати газовий ринок саме на європейських принципах