UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна звернула увагу СОТ на перешкоджання Росією торгівлі у регіоні

Позицію української сторони підтримали, серед інших, делегації США, ЄС, Канади та Японії.

В ході засідання генеральної ради Світової організації торгівлі (СОТ), що відбувся 27 липня в Женеві, українська делегація звернула увагу членів організації на продовження торгової агресії РФ проти України, яка перешкоджає веденню торгівлі в цілому регіоні.

Як повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі, предметом розгляду членів СОТ став, серед іншого, звіт України щодо торговельних обмежень з боку РФ.

У своєму виступі глава української делегації, заступник глави МЕРТ Наталія Микольська звернула увагу членів організації на прийняття РФ цілого ряду політично мотивованих рішень, які обмежують торгівлю, зокрема – обмеження на транзит українських товарів через територію РФ в країни Середньої Азії, перш за все – в Казахстан і Киргизстан.

Українська сторона підкреслила, що рішення не обґрунтовані юридично та економічно, і призвели до затримок транзиту товарів з України до країн Азії. Увагу організації привернули до того, що сьогодні мова йде про перешкоджання РФ торгівлі в цілому регіоні, що вимагає від СОТ відповідної реакції.

Україна закликала країни-члени СОТ звернути увагу на негативний вплив регіональних торговельних бар'єрів на всю світову торгівлю, а також в черговий раз закликала РФ негайно скасувати необґрунтовані транзитні обмеження і відновити вільний режим транзиту для членів СОТ.

Позицію української сторони підтримали делегації ЄС, США, Канади, Японії, Австралії, Норвегії, Грузії та Кореї. Російська делегація аргументованих пояснень введення торгових обмежень не надала.

4 липня стало відомо, що Росія ввела додаткові обмеження транзиту українських товарів через свою територію.

В той же день, віце-прем'єр-міністр Степан Кубів заявив, що українська сторона має намір ввести дзеркальні торговельні та транзитні санкції стосовно Росії.

Тим часом, голова комітету транспорту міністерства з інвестицій та розвитку Казахстану Асет Асавбаев заявив, що у зв'язку з введенням Росією нових обмежень на транзит української продукції, Україна і Казахстан почали використовувати наземний шлях через каспійський регіон.