UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна зможе забезпечувати себе газом внутрішнього видобутку протягом літа

Фактично, до жовтня Україна буде почуватися досить комфортно без російського газу.

Україна протягом літа зможе забезпечувати себе газом внутрішнього видобутку, практично не вдаючись до запасів в своїх підземних сховищах (ПСГ), повідомив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Фактично до жовтня ми будемо відчувати себе досить комфортно. В даний час обсяг газу, який видобувається в Україні, приблизно дорівнює обсягу споживання. При зниженні споживання його навіть трохи більше", - сказав він в ефірі українського телеканалу "24".

За словами Коболєва, у разі не знаходження компромісу з "Газпромом" Україна до початку жовтня повинна знайти рішення для зниження споживання природного газу з допомогою максимального використання альтернативних джерел енергії в зимовий період, а також по максимуму використовувати можливості реверсних поставок з Європи.

"Є варіанти як це робити, є чіткий план дій", - зазначив глава НАК.

За станом на 11 червня 2014 року в ПСГ "Укртрансгазу" накопичено 13,492 млрд куб. м природного газу. З 1 квітня по 11 червня запаси збільшилися майже в 1,9 рази (на 6,29 млрд куб. м).

Як повідомлялося, Україна і Росія за посередництва Європейської комісії провели кілька раундів переговорів, але так і не змогли прийти до компромісного рішення.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вже доручив профільним відомствам готуватися до відключення поставок природного газу з 16 червня 2014 року. Міністерству юстиції доручено завершити процедуру підготовки до захисту інтересів України у відносинах між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" у Стокгольмському арбітражі. !zn

Читайте також:

Продан запропонувала продовжити газові переговори з Росією на вихідних

Україна запропонувала РФ зафіксувати ціну в $ 326, готова сплатити борг $ 1,9 млрд і поточні поставки

"Газпром" зажадав від Києва до 16 червня заплатити $ 1,951 млрд за газ - остаточний термін

"Нафтогаз": Реверсний газ значно дешевше пропонованої Росією ціни