Європейський Союз повинен розділити вартість заповнення підземних сховищ газу України (ПСГ), якщо він хоче підготуватися до найгіршого сценарію наступної зими, заявив міністр енергетики Володимир Демчишин в інтерв'ю The Wall Street Journal.
Досягнення нової угоди про постачання газу між Україною і РФ якомога швидше після закінчення терміну дії "зимового пакету" (у квітні) важливо не тільки для України, але і для ЄС, пише газета.
Літній період, коли потреба в газу найменша, використовується для заповнення значних підземних сховищ України. Це необхідно для того, щоб створити запаси для споживання в зимовий період і підтримання тиску в ГТС для стабільного транзиту в Європу.
"(Європейська) Комісія розробляє сценарії розвитку ситуації за найгіршим варіантом. І всі витрати покладає на нас. Ми готові взяти на себе зобов'язання за базовим сценарієм та покривати витрати по ньому. Вартість найгіршого сценарію, можливо, варто було б розділити", - сказав український міністр. Він уточнив, що найгірший сценарій виходить з ймовірності припинення поставок газу з Росії, холодної зими і зростання виробництва в ЄС.
Як заявив єврокомісар Марош Шефчович, на думку ЄС в українських сховищах необхідно накопичити близько 20 млрд куб. м газу, щоб гарантувати стабільні поставки газу в Європу в холодний період, та закупівлі газу для цієї мети повинні початися вже в квітні.
Демчишин ж вважає, що достатнім буде накопичити 14-15 млрд кубометрів. За оцінками міністра, для накопичення в ПСГ додаткових 5 млрд куб. м газу Украні додатково буде потрібно $ 1,5 млрд.
У той же час європейські енергетические компанії, яким не потрібно витрачати багато коштів, які могли б орендувати українські сховища. "Вони могли б заповнити сховища за рахунок своїх коштів", - вважає Демчишин.