Україна може трохи покращити позиції в "індексі нещастя", який складається на підставі даних з 63 країн про безробіття та інфляцію. Тим не менш, Україна поки залишиться в ТОП-5 "найнещасніших" економік світу.
Про це йдеться в прогнозному рейтингу на 2016 рік, складеному Bloomberg.
При цьому в рейтингу 2015 року агентство розмістило Україну на другій позиції. У 2016 році очікується деяке зниження "індексу нещастя" України, в результаті чого наша країна посяде п'яту сходинку рейтингу.
Найбільш нещасною економікою світу другий рік поспіль залишиться Венесуела у зв'язку з падінням цін на нафту.
Аргентина в цьому році займе друге місце в рейтингу, третє - Південно-Африканська Республіка, четверте - Греція. За Україною будуть розташовуватися Іспанія, Сербія, Туреччина, Бразилія і Казахстан.
На думку аналітиків, найбільш сприятлива економічна ситуація спостерігається в США, Малайзії, Румунії, Великобританії, Гонконгу, Данії, Китаї, Південній Кореї, Тайвані та Японії.
У трійку лідерів (з найменшим індексом бідності) увійшли Швейцарія, Сінгапур і Таїланд.
Раніше Bloomberg назвали 10 найгірших економік світу в 2016. Венесуела в 2016 році стане країною з найгіршими показниками зростання економіки, друге місце дісталося Бразилії, а третє – Греції.
Аналітики агентства також прокоментували ситуацію з українською економікою, хоча в топ-10 антирейтингу вона і не потрапила. "Навіть з очікуваним зростанням ВВП у цьому році на 1,2 % Україна, країна з дуже поганими економічними показниками минулого року, все ще знаходиться в небезпеці", - йдеться в прогнозі агентства.
Раніше на сторінках Atlantic Council американський журналіст Джеймс Брук писав, що економіка України почне відновлюватися із заходу на схід. І перші паростки відродження будуть помітні навесні.
Тим часом, Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України у 2016 році складатиме 1%. У цілому Світовий банк знизив прогнози зростання світової економіки в 2016 році до 2,9%. Аналітики Світового банку в червні прогнозували світовій економіці зростання у 3,3% у 2016 році.