Україна має намір найближчим часом випустити під держгарантії США п'ятирічні єврооблігації на суму $ 1 млрд під не більше 2,9% річних. Відповідну постанову Кабміну №132 від 8 травня опубліковано 14 травня у газеті "Урядовий кур'єр".
Згідно з документом, номінальна вартість однієї облігації складе $ 200 тис. або більше (має бути кратною $ 1 тис.)
Термін випуску облігацій у постанові не вказується, однак зазначається, що погашення облігацій - 16 травня 2019 року (зазвичай погашення проходить того ж числа, що і випуск - ред.). Відсотковий дохід виплачується щорічно 16 листопада і 16 травня, починаючи з 16 листопада 2014 року.
"На облігації нараховується дохід за ставкою не більше 2,9% річних. Умови розміщення облігацій визначаються проспектом емісії та іншими документами", - йдеться в постанові. У той же час, постановою Кабміну міністру фінансів надається право остаточного визначення відсоткової ставки доходу в рамках умов випуску та за результатами прайсингу.
Як повідомляли, рішення про виділення Україні 1 млрд дол. у вигляді кредитних гарантій було підтримано Конгресом і Сенатом США і оформлено окремим законом, який було підписано президентом США Бараком Обамою 4 квітня.
Адміністрація Білого Дому відзначала, що зібрані кошти допоможуть Україні відновити економічний і політичний баланс.
У середині квітня міністр фінансів України Олександр Шлапак під час візиту української урядової делегації до Вашингтона підписав угоду про гарантії цього запозичення між урядами України і США з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Надання Україні фінансової допомоги з боку США входить у пакет загальної фінансової допомоги, яку готові надати країні уряди інших країн, зокрема ЄС і Японії.
Також на початку травня Міжнародний валютний фонд допускає можливість випуску Україною до кінця 2014 року євробондів на загальну суму 3 млрд дол. За оцінками МВФ, випуск паперів може бути здійснено трьома серіями по 1 млрд дол. кожна. !zn