UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна відмовилася будувати з Росією завод ядерного палива

Завод ядерного палива вирішили будувати в Кіровоградській області ще в 2010 році. Зараз в уряді вирішили відмовитися від спільного проекту.

Україна відмовляється продовжувати спільний з Росією проект зі спорудження заводу з виробництву ядерного палива в Кіровоградській області, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"Будемо розривати, вони також не виконують (як і у випадку з третім і четвертим блоками Хмельницької АЕС) свої зобов'язання", - сказав він журналістам в Києві.

Кабінет міністрів України у вересні 2010 року затвердив російське ВАТ "ТВЕЛ" переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.

Під спорудження об'єкта виділено 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл.). Українському ДК "Ядерне паливо" належить 50%+1 акція в ПРАТ "Завод з виробництва ЯТ", 50% - 1 акція – російської паливної компанії "ТВЕЛ".

Передбачалося, що акціонери в рівних частках вкладуть у проект близько 100-120 млн доларів. Надалі передбачалося залучення кредитних коштів. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в 450 млн доларів.

Завод у 2015 році повинен був приступити до виробництва ТВЕЛів і ТВС, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих з нержавіючої сталі, в 2020 році – до виготовлення паливних порошків і таблеток.

Читайте також: В Івано-Франківській області вилучили з незаконного обігу ядерні матеріали

Верховна Рада денонсувала міжурядову угоду з РФ про співробітництво у завершенні будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.