UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна веде переговори з іншими країнами про додаткові короткострокові позики - WSJ

Україні потрібно збільшувати резерви, кілька країн вже готові відкрити валютні своп-лінії.

Україна веде переговори з кількома країнами щодо відкриття валютних своп-ліній щоб підвищити термінові грошові резерви країни, заявив у вівторок перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Девід Ліптон, пише в середу, 8 квітня, газета The Wall Street Journal.

"Обговорюються свопи з ще двома, можливо, трьома країнами, що також може зміцнити валютні резерви України", - сказав заступник голови МВФ. Ліптон не надав більш детальної інформації ні про конкретні країни, ні про потенційний обсяг залучених коштів.

Раніше міністр фінансів України Наталія Яресько підкреслювала, що Україні недостатньо міжнародної фінансової допомоги, яка виділяється на даний момент.

Національний банк почав поступово відновлювати золотовалютні резерви України після їх різкого падіння до $ 5,6 млрд в результаті необхідності підтримки гривні на міжбанку.

Резерви НБУ ще місяць тому ледь покривали місячний обсяг імпорту, проте в поєднанні з частиною першого траншу кредиту МВФ і "дуже-короткою" своп-лінією на $ 2 млрд від Китаю вони повернулися на рівень майже $ 10 млрд, що відповідає трьом місяцях імпорту, сказав Ліптон. МВФ ставить задачу збільшити резерви України до $ 18 млрд до кінця року.

Для багатьох економістів той факт, що МВФ, незважаючи на всі ризики пов'язані з бойовими діями на сході країни, не кидає справу порятунку України, показує, що міжнародна економічна допомога, по суті, є політичним рішенням Заходу, мета якої - зміцнити стратегічні країни Східної Європи у їх протистоянні агресії Росії.

За словами Ліптона, "є тільки одна відповідь", підкресливши, що завданням Фонду є підтримка його країн-членів в умовах кризи "за умови, що вони намагаються поставити себе правильно".

Ліптон, виступаючи в Peterson Institute у Вашингтоні, сказав, що метою програми МВФ є покриття потреби в зовнішньому фінансуванні України, оцінюється в $ 40 млрд протягом наступних чотирьох років.

За словами чиновника МВФ, перша економічна мета програми полягає у стабілізації фінансів України, її досягнення почалося з відновлення стабільності на валютному ринку.

Іншою серйозною загрозою для $ 15-мільярдної програми МВФ можуть стати переговори про реструктуризацію держборгу. У березні Ліптон заявляв, що їх успішність буде визначальним фактором для рішення про виділення другого траншу за результатами перегляду програми в червні.

Однак цього разу Ліптон пом'якшив позицію Фонду про часові межі України на досягнення угоди з кредиторами, заявивши, що у МВФ немає "чіткого, конкретного рішення зробити" у перегляді у червні доповідь про реструктуризацію боргу. "У нас є достатій простір для свободи дій у тому, як ми оцінимо прогрес в той момент", - сказав він.