UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна в короткостроковій перспективі може обійтися без макрофінансування МВФ — радник Зеленського

За його словами, відсутність співпраці з МВФ не дозволить залучити кошти інших організацій.

Україна в короткостроковій перспективі може обійтися без макрофінансування Міжнародного валютного фонду, Місія якого прибуде на цьому тижні, але в довгостроковій перспективі країні необхідно продовжувати співпрацю з МВФ. Про це заявив радник президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики Олег Устенко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Щоб покрити виплати за борговими облігаціями, у нас є резерви Єдиного казначейського рахунку та "подушка безпеки" у вигляді більш 20 млрд доларів золотовалютних резервів. Україна зараз не може вийти на зовнішні ринки запозичення капіталу. Вони дорогі для нас – доведеться платити близько 10% річних", – сказав Устенко.

У той же час Устенко вказав на те, що відсутність співпраці з МВФ не дозволить залучити кошти від Європейського Союзу і Світового банку.

"Але як тільки країна увійде до стадії переговорного процесу про відкриття нової програми, це вже буде позитивним сигналом і на зовнішніх ринках може знову з'явитися вікно можливостей", – зазначив Устенко, який також займає посаду виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера.

Повідомлялося, що Місія МВФ наступного тижня розпочне роботу в Україні, вона оцінить виконання поточної програми співпраці stand-by.

У дослідженні JP Morgan зазначалося, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах не дозволить країні виконати умови МВФ в 2019 році, а значить, і отримати транш за програмою stand-by.

У МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні. Це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової та митної служб.

Очікувалося, що місія МВФ приїде до Києва з робочим візитом у травні. Місія буде проводити ревю програми. За результатами перегляду програми stand-by в травні і листопаді очікується надходження двох траншів по $ 1,3 млрд кожен.