UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна узгодила з ЄС всі митні питання для підписання Угоди про асоціацію, - Клименко

Товарну номенклатуру вітчизняного Митного тарифу приведено у відповідність до вимог СОТ, повідомив голова Міндоходів. Окреме питання - взаємне визнання Україною та країнами ЄС статусу уповноважених економічних операторів.

Зараз всі положення проекту Угоди про асоціацію з Євросоюзом, що стосуються митних питань, вже узгоджено. Про це розповів міністр доходів і зборів Олександр Клименко у четвер, 3 жовтня, під час круглого столу, присвяченого зовнішній торгівлі України, організованого за підтримки ZN.UA.

"Ми налаштовані реалізувати весь потенціал поглибленої співпраці з ЄС. Товарну номенклатуру українського Митного тарифу приведено у відповідність до вимог СОТ ", - зазначив голова Міндоходів.

За його словами, окреме питання - взаємне визнання Україною та країнами ЄС статусу уповноважених економічних операторів.

"Це створить сприятливі умови торгівлі для національних товаровиробників на європейському ринку. Ми працюємо над відповідними нормативними документами для впровадження цього інструменту", - зазначив Клименко.

Нагадаємо, як відзначали експерти, імплементація митної частини Угоди про асоціацію з ЄС стане логічним і послідовним продовженням реформ, які вже почалися в Україні.

При цьому співголова митного комітету Європейської бізнес-асоціації (ЄБА), менеджер PwC Україна Денис Шендрик зазначав, що новий Митний кодекс, відповідаючи в основному стандартам СОТ і ГАТТ, а також принципам Кіотської Конвенції про гармонізацію та спрощення митних процедур, вже є досить схожим на європейське законодавство. "Тобто не можна говорити, що після підписання Угоди про асоціацію буде встановлено нові "правила гри" або внесено новаторські зміни до законодавства", - наголосив фахівець.

Серед позитивних наслідків для бізнесу від імплементації Угоди про асоціацію Шендрик відзначає можливість проведення спільного - українськими та європейськими митниками - контролю на кордоні за один раз; уніфікації транзитних систем, застосування єдиних підходів до класифікації товарів та визначення країни походження товарів, створення додаткових запобіжників від непорозумінь між бізнесом і митниками при визначенні митної вартості тощо. !zn

Читайте також:

Рада внесла "євроінтеграційні" зміни до Митного тарифу