UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна у пошуках дешевих грошей візьме кредит на $ 750 млн у російських банків, а не на зовнішніх ринках

Під час "вкрай важких переговорів" з росіянами, комісійним посередникам щодо залучення позики вдалося знизити розмір комісії з 3,02% до 0,5%. Тепер замість $ 22,65 млн за обслуговування позики Мінфін заплатить лише $ 3,75 млн.

Дворічну зовнішню позику на $ 750 млн, яку уряд в кінці серпня дозволив залучити Мінфіну, надасть російська сторона. Такий висновок можна зробити з рішення, прийнятого на засіданні Кабміну в середу, 4 вересня.

Під час засідання уряду міністр фінансів Юрій Колобов "з голосу" вніс пропозицію знизити обумовлений раніше урядом розмір комісії за залучення позики - 3,02% до 0,5%. Як пише Forbes з посиланням на слова Колобова, такого значного зниження комісійних вдалося досягти завдяки "вкрай важким переговорам з російськими партнерами". Кабмін підтримав пропозицію, і тепер замість $ 22,65 млн. за обслуговування позики Мінфін заплатить лише $ 3,75 млн.

Понад 10% доходів українського бюджету йде на погашення відсотків за боргами

Це означає, що кредит на $ 750 млн Україні буде надано російською стороною. "Якщо б мова йшла про залучення коштів через євробонди, в їхньому розміщенні брали б участь чотири лід-менеджери Мінфіну - Credit Suisse, Morgan Stanley, ВТБ і Сбербанк Росії", - пояснює інвестбанкір на умовах анонімності. За його словами, переговори Мінфіну виключно з російськими банками свідчать про те, що мова йде не про євробонди, а про прямий кредит.

"Причому російські банки не будуть виступати посередниками для залучення позики іншої держави. Вони самі надають фінансування", - уточнює співрозмовник Forbes, і додає: кредит нададуть два російських банки, один з яких - "Сбербанк Росії".

Цю інформацію підтвердив і обізнаний високопоставлений банкір. Представник Мінфіну, знайомий з ходом переговорів, не підтвердив, але і не спростував тезу про те, що кредит буде залучено від російських банків (за даними Forbes, протягом 45 днів до і після цієї угоди її учасники не мають права її коментувати).

Інші умови залучення - прибутковість, сума і термін позики - залишаться без змін ($ 750 млн за ставкою 6,5% річних на два роки). Але за рахунок зниження розміру комісії ефективна ставка дохідності позики також зменшилася. При комісійних у 3,02% вона становила 8,43%, при 0,5% - 6,96%", - пояснює аналітик боргових ринків ІК "Інвестиційний Капітал Україна" Тарас Котович.

Це - значно нижче ринкових рівнів. Котирування суверенних єврооблігацій України з погашенням через два роки 5 вересня досягали 9,86% - 10,10% (для 4-, 8 - і 10-річних паперів), говорить експерт. !zn

Читайте також:

До середини жовтня в уряду США закінчаться гроші

Обслуговування держборгу в Україні перевищує видатки на освіту і охорону здоров'я