UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна та Азербайджан розвиватимуть "новий шовковий шлях" в обхід Росії

Порошенко обговорив з Алієвим маршрути транзиту товарів до Китаю та Ірану.

Київ та Баку мають намір продовжувати співпрацю у рамках розвитку транзитного сполучення за маршрутом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай. Про це в п'ятницю, 22 січня, на зустрічі в Давосі домовилися президенти України й Азербайджану Петро Порошенко та Ільхам Алієв, повідомляє прес-служба глави держави.

Зустріч глав держав відбулася в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Порошенко і Алієв обговорили ситуацію, яка склалася у зв'язку із введенням Росією ембарго на українську продукцію та забороною на транзитні перевезення. Президенти мають намір надалі продовжувати координувати дії для розвитку транзитного сполучення з Китаєм та Іраном в обхід території Росії.

Алієв привітав відправку з Іллічівська експериментального контейнерного потягу до Китаю.

У ході зустрічі президенти також обговорили співробітництво між країнами в енергетичній і нафтогазовій сферах, а також у галузях будівництва та зв'язку.

Читайте також: Україна відмовилася закривати транзит російських товарів

Нагадаємо, 15 січня з Іллічівська відправився перший експериментальний контейнерний поїзд за маршрутом Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай.

Загальна довжина лінії – 5471 км. За словами віце-прем'єр-міністра, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, лінія дозволяє нормалізувати постачання українських товарів в країни Азії без використання транзиту через територію Росії. При цьому цей маршрут буде більш економічно вигідним, ніж відправлення товарів через Росію, крім того він буде більш швидким, якби товар відправлявся в порти Китаю морським шляхом.

Росія з 2016 року вирішила скасувати режим ЗВТ щодо України і відмовитися від імпорту українських продуктів. Так, з 1 січня РФ почала стягувати мита з імпорту українських товарів.

Також РФ повністю заборонила транзит через свою територію українських товарів у треті країни. При цьому, незважаючи на те, що указ президента РФ передбачає лише обмеження транзиту українських товарів, у перші дні січня не було пропущено близько 150 залізничних вагонів з вантажами і значну кількість вантажних автомобілів.