Україна в рамках диверсифікації ринків збуту аграрної продукції має намір наростити експортні поставки в Іран зернових і продукції тваринництва, повідомив.
Про це йшла мова в ході зустрічі з надзвичайним та повноважним послом Ісламської Республіки Ірану Мохаммадом Бехешті Монфаредом і представниками бізнес-делегації цієї країни з керівництвом МінАП України.
Під час зустрічі сторони, зокрема, обговорили перспективи співпраці в агропромисловому комплексі, який вважається одним з найбільш пріоритетних напрямків співробітництва України та Ірану.
"Ми розглядаємо можливість розширення співпраці з Ісламською Республікою Іран, зокрема збільшення експорту зернових і продукції тваринництва, а також реалізацію спільних програм у галузі сільськогосподарського машинобудування освіти та науки", - сказав глава Мінап Олексій Павленко.
У середині вересня має відбутися засідання міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, в ході якого сторони мають намір більш детально обговорити ці питання.
За даними Мінап, за підсумками першого півріччя поточного 2015 року Україна експортувала в Іран сільськогосподарської продукції на загальну суму $ 350 млн.
Основними експортними позиціями є насіння соняшнику ($ 134.6 млн), зернові ($ 108.3 млн) і соняшникову олію ($ 99.4 млн).
За даними Держстату, за підсумками п'яти місяців 2015 року експорт товарів з України впав на третину і склав $ 15,44 млрд.
Зазначимо, раніше повідомлялося, що Росія домовилася з Іраном про постачаннях свого зерна в обмін на іранську нафту.
Нещодавно Іран і "шістка" погодили історичне ядерну угоду. Згідно з умовами підписаного 14 липня документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї".
Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?