В Україні впроваджується 249 проектів 3 загальною контрактною вартістю понад 3 млрд доларів (станом на 1 травня). Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
За даними посольств і представництв країн-донорів, за підсумками 2012 року Україні фактично було виділено 485 млн 200 тис. доларів.
Очікуваний обсяг ресурсів МТП, які будуть залучені у 2013 році, становить 539 млн 560 тис. доларів.
Основні напрямки надання технічної допомоги: підвищення рівня ядерної і радіаційної безпеки, охорона навколишнього середовища, удосконалення регуляторної політики, поліпшення інвестиційного клімату, розвиток підприємництва і конкуренції на внутрішньому ринку, модернізація муніципальної інфраструктури і транспорту, розвиток фінансового ринку, банківського, сільськогосподарського секторів, освіти, науки, культури і туризму, а також громадянського суспільства і місцевого самоврядування, охорона здоров'я і соціальний захист населення, забезпечення верховенства права, боротьба з корупцією, підтримка ЗМІ, регіональний розвиток, зазначили у прес-службі.
Нагадаємо, міжнародна технічна допомога надається Україні на безповоротній основі країнами-донорами та міжнародними організаціями з 1992 року практично у всіх сферах економіки та суспільного життя. Співпраця в цьому напрямку здійснюється з 15 країнами, Європейським Союзом і більш ніж 20 міжнародними організаціями. Найбільшими донорами для України були та залишаються сполучені штати і Європейський Союз.
Іншими донорами є Канада, ФРН, Нідерланди, Швеція, Швейцарія, Японія, Данія, а також організації системи ООН, Світовий банк, ЄБРР, ОЕСР. !zn
Читайте також:
Україна піднялася у світовому рейтингу конкурентоспроможності на 7 рядків
Мінфін впевнений, що зможе залучати позики на зовнішньому ринку