UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна розраховує на поглиблення співпраці з ЄБРР у банківському секторі та енергетиці

У ЄБРР впевнені, що приватизація українських держпідприємств має продовжитись.

Україна розраховує на розширення співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку в рамках реалізації проектів з модернізації транспортної, енергетичної та комунальної інфраструктури. Дана позиція була озвучена президентом України Петром Порошенком під час зустрічі української урядової делегації з керівництвом ЄБРР в Давосі в п'ятницю, 22 січня, повідомляє прес-служба глави держави.

На зустрічі також були присутні голова Національного банку Валерія Гонтраева, міністр фінансів Наталія Яресько, президент ЄБРР Сума Чакрабарті та віце-президент ЄБРР Філіп Беннет.

"Ми очікуємо розширення портфеля проектів ЄБРР для розвитку громадського транспорту, енергетики та комунальної інфраструктури", − зазначив Порошенко. Він також підкреслив, що ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні.

Голова НБУ Валерія Гонтарєва повідомила, що ЄБРР підтримує реформування українських державних банків, передає прес-служба Нацбанку.

"Стратегія розвитку державних банків передбачає участь міжнародних фінансових організацій в капіталі держбанків для впровадження кращих світових стандартів корпоративного управління... ЄБРР підтримав нашу пропозицію та почне роботу в цьому напрямку найближчим часом", − заявила Гонтарєва після зустрічі з керівництвом ЄБРР.

Учасники зустрічі обговорили подальшу приватизацію українських держпідприємств і погодилися з її необхідністю.

Читайте також: ЄБРР погіршив прогноз падіння економіки України

У вівторок, 19 січня, в Давосі стартував щорічний Всесвітній економічний форум, в рамках якого зберуться понад 2,5 тисячі лідерів вищої ланки, зокрема, понад 50 глав держав та урядів, близько тисячі керівників транснаціональних компаній.

Члени української делегації в Давосі використовують форум як майданчик для обговорення з зарубіжними партнерами умов фінансової допомоги і нових кредитів та інвестицій.

Президент Порошенко 21 січня зустрівся з главою МВФ Крістін Лагард, з якою він обговорив підписання меморандуму про надання Україні чергового траншу. Пізніше глава держави уточнив, що Україна розраховує на 7 мільярдів доларів від МВФ.

Міністр фінансів України Наталія Яресько запланувала провести 15 зустрічей у Давосі з представниками урядів держав-партнерів України та керівництвом міжнародних фінансових організацій, зокрема, Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку та Міжнародної фінансової корпорації.

У середу, 20 січня, Яресько обговорила з комісаром ЄС з економічних та фінансових питань П'єром Московічі отримання Україною чергового траншу фінансової допомоги.