UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна розмістила семирічні єврооблігації на 1 млрд євро з прибутковістю менше 7%

За інформацією аналітика ICU, попит на облігації перевищив 5,5 млрд євро.

Міністерство фінансів України розмістило єврооблігації вартістю 1 млрд євро з прибутковістю 6,75% і терміном погашення через сім років, повідомила глава Мінфіну Оксана Маркарова у четвер, 13 червня.

Міністр зазначила, що Україна вперше після 15-річної перерви вийшла на міжнародний фондовий ринок з облігаціями, які покриваються євро.

На думку Маркарової, розміщення облігацій є стратегічним кроком для України з урахуванням європейської інтеграції, збільшення експорту в ЄС і зовнішнього товарообігу в євро.

Старший фінансовий аналітик ICU Тарас Котович, у свою чергу, повідомив, що попит на українські облігації перевищив 5,5 млрд євро.

"Ставка 6.75%. Це не перемога, але і не зрада. У сьогоднішніх умовах це реальна ставка для України. Але без фінансування з-за кордону - буде ще гірше", - написав він на своїй сторінці у Twitter.

Зустрічі команди Мінфіну України з потенційними власниками облігацій почалися 10 червня і проходили в Лондоні, Мілані, Мюнхені та Франкфурті. До підписання угоди про розміщення облігацій були залучені інвестиційні компанії NP Paribas і Goldman Sachs. Початковий орієнтир дохідності українських облігацій був встановлений на рівні 7,125%, однак потім був знижений.

Україна розмістила облігації на тлі фактичного припинення річної програми макрофінансової допомоги МВФ stand by. З 3,9 млрд євро, які Фонд міг надати Україні до кінця року, було виділено лише перший транш обсягом 1,3 млрд євро. У травні місія МВФ покинула Київ, повідомивши про готовність обговорювати відновлення співпраці з Україною тільки після виборів і формування нового уряду, а також за умови продовження розпочатих раніше реформ.

У вересні минулого року Україна розмістила 15-річні єврооблігації на 3 млрд доларів з прибутковістю 7,375%. Одночасно з розміщенням нового випуску Мінфін України викупив єврооблігації з погашенням в 2019 і 2020 роках на загальну суму 1,576 млрд доларів.