Сьогодні виповнюється рік, як НАК "Нафтогаз України" не імпортує газ з боку Російської Федерації. За період з 26 листопада 2015 року по 25 листопада 2016 року Україна отримала з Європи близько 10,7 млрд куб. м газу.
"Ця дата є знаковою для незалежної України, оскільки ще три роки тому газ був головним символом політичної та економічної залежності нашої держави від північного сусіда. Ця залежність реалізовувалась за допомогою обсягів поставок та ціни на російський газ і примушувала Україну до політичних та економічних поступок, - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".
За даними компанії, відмова від одного постачальника призвела до істотних змін на ринку. Зокрема, країна швидко інтегрується в європейський енергетичний простір. Частка приватних імпортерів газу зросла з 1% у 2014 році до 26% за 10 міс. 2016 року. Лібералізовано ринок газу для комерційних споживачів, причому частка приватних постачальників на ньому склала 78% у 2015 році і продовжує збільшуватися в 2016 році.
Також розпочата реформа корпоративного управління "Нафтогазу", однієї з найбільших українських державних компаній.
За останній час "Нафтогаз" перетворився з чи не найбільш збитковою компанії Східної Європи на найбільше джерело доходів для бюджету України. У 2014 році дефіцит "Нафтогазу" склав 6,2% ВВП. У 2016 році "Нафтогаз" вперше за багато років є прибутковим і не потребує фінансових вливань із держбюджету. У поточному році "Нафтогаз" планує заплатити близько 60 млрд грн податків, або більше 10% загальних доходів державного бюджету України.
У 2015 році імпорт газу в Україну склав 16,478 млрд куб. м, трохи більше 6,1 млрд куб. м з яких склали закупівлі в Росії.
На початку листопада прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що, нарощуючи обсяги видобутку природного газу, Україна до 2020 року може відмовитися від імпорту блакитного палива.