UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна продовжує збільшувати імпорт газу зі Словаччини

Словацька реверс є поки що єдиним маршрутом поставок газу в Україну.

Україна продовжує нарощувати імпорт газу реверсом з Словаччини – на ранок п'ятниці добова заявка становить 32,5 млн куб. м, тоді як у четвер було 30,3 млн куб м, повідомив оператор української ГТС – компанія "Укртрансгаз".

В даний час Україна отримує імпортний газ тільки зі Словаччини. Напередодні в четвер повідомлялося, що Україна подала заявку на збільшення на 33% добового реверсу зі Словаччини.

"Станом на сьогоднішній ранок добове надходження природного газу з території Словаччини для потреб вітчизняних споживачів становить 32,5 мільйона кубометрів", - повідомляє прес-служба "Укртрансгазу".

З 1 по 6 серпня по словацькому газотранспортного коридору надійшло 151 млн куб. м газу. Всього з початку року з території Словаччини було імпортовано 6,9 млрд куб. м газу, що більше імпорту з усієї Европи за весь минулий рік, коли надійшло 5,1 млрд куб. м газу.

У цілому з початку року і за липень Україна імпортувала 10,7 млрд куб. м газу, що майже на третину менше (на 27,2%, або на 4 млрд куб. м), чим у минулому 2014 році. Поставки з Європи становили 2/3 імпорту газу. Частка Росії і "Газпрому" в українському енергоіимпорті впала до третини (3,8 млрд куб. м газу), тоді як ще два роки тому Україна залежала від Росії більш ніж наполовину, а ще раніше - на всі 100%.

Згідно з домовленостями про "великий реверс", на сьогодні Україна може імпортувати через територію Словаччини до 40 млн куб. м в добу, проте з травня не використовує ці потужності на повну. Якщо в квітні зі Словаччини близько 37-38 млн куб. м в добу, то в травні скоротилися обсяги поставок до 21-25 млн куб. м в добу, в червні – 20-27 млн куб. м в добу, і з початку липня впавши до мінімуму 13-16 млн куб. м.

А з 1 грудня Україна розраховує на збільшення реверсу зі Словаччини до 55-57 млн куб. м.

Раніше повідомлялося, що Україна і Словаччина мають намір збільшити реверс газу. При цьому президент Словаччини Андрій Кіска підтвердив, що реверс газу в Україну буде працювати і далі, і що Братислава готова підтримувати і сприяти Києву в цьому питанні.